حمایت بهزیستی از خانواده‌هایی که فرزند چند قلو دارند
کد خبر: 1062775
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004STX
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی خبر داد
فرید از انعقاد تفاهم نامه با بنیاد ۱۵ خرداد در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان بهزیستی از خانوار‌های دارای فرزند چندقلو خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اهمیت بسیار زیاد افزایش نرخ جمعیت کشور گفت:این موضوع چندین سال به عنوان موضوع اصلی در محافل مختلف مورد توجه قرار گرفته است و به ویژه پس از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مصوبات مجلس و دولت، اقدامات مختلفی در این زمینه توسط نهاد‌های مختلف کشور صورت گرفته است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود:سازمان بهزیستی به عنوان یکی از دستگاه‌های اصلی حمایت کننده از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو و با هدف توسعه عدالت اجتماعی و تأمین رفاه اجتماعی این خانواده‌ها و تسهیل حمایت و مساعدت چند لایه به آنها، برنامه حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو را تدوین کرده است که امیدواریم این برنامه با همکاری سایر دستگاه‌ها مسیر خود را طی کند و بتوانیم خدمات پایدارتر و کامل تری به این خانواده‌ها ارائه کنیم.

مسعودی فرید بیان کرد:بهزیستی در حال حاضر بیش از ۱۶ هزار خانواده دارای فرزند چندقلو را تحت پوشش قرار داده است و تمامی خانواده‌هایی که فرزند سه قلو به بالا دارند بلافاصله تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرند و از مستمری ماهانه به میزان یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برخوردار می‌شوند. علاوه بر این از سایر خدمات سازمان شامل کمک‌های بلاعوض و وام‌های کم بهره برای اشتغال نیز بهره مند می‌شوند.

وی به حمایت بهزیستی از خانواده‌های دارای فرزند دوقلو اشاره کرد و تصریح کرد:در حال حاضر نزدیک به ۱۱ هزار و ۵۰۰ خانوار دارای فرزند دوقلو که در سه دهک پایین درآمدی قرار دارند تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و از مستمری ماهانه ۹۰۰ هزار تومان برخوردار شده اند و از سایر مزایا و خدمات سازمان نیز بهره مند می‌شوند. همچنین اگر دانش آموزی در این خانواده‌ها مشغول به تحصیل باشد؛ از خدمات ویژه دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی برخوردار می‌شود.

مسعودی فرید با اشاره به برنامه‌های آتی بهزیستی برای حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو اظهار کرد: طی تفاهم نامه‌ای که در ماه‌های گذشته با بنیاد ۱۵ خرداد منعقد کردیم قرار است همکاری فی مابین صورت گیرد تا خدمات و حمایت‌های بیشتر و جامع تری به این خانواده‌ها ارائه شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار