وزیر خارجه ایران: در حال مشورت داخلی برای ادامه مذاکرات هستیم
کد خبر: 1062031
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SHX
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
‌در گفت‌وگوی تلفنی با همتای انگلیسی
دولت سیزدهم به‌رغم آنکه در ابتدای کار در حال مشورت‌های داخلی در خصوص نحوه ادامه مذاکرات وین است، به مذاکراتی که دارای نتایج ملموس بوده و حقوق و منافع مردم را تأمین کند، اقبال خواهد داشت.

دولت سیزدهم به‌رغم آنکه در ابتدای کار در حال مشورت‌های داخلی در خصوص نحوه ادامه مذاکرات وین است، به مذاکراتی که دارای نتایج ملموس بوده و حقوق و منافع مردم را تأمین کند، اقبال خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس عصر دیروز در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد پیرو استقرار دولت جدید در جمهوری اسلامی ایران، روابط و تعاملات دو کشور در عرصه‌های مختلف بر اساس تفاهم و درک متقابل گسترش یابد.
حسین امیر عبداللهیان هم در این گفت وگوی تلفنی ضمن ابراز تأسف از آثار سیاست‌های نادرست امریکا و برخی از کشور‌های غربی در قبال افغانستان، تحقق امنیت و ثبات در این کشور را در گرو استقرار دولت فراگیر با مشارکت تمامی اقوام، اقبال به گفتگو و عدم خشونت، توجه به مردم و نیز مقابله عملی با تروریسم دانست. وزیر امور خارجه با اشاره به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از حدود ٤ میلیون اتباع افغانستانی در خلال بیش از چهار دهه گذشته، بر ضرورت ایفای مسئولیت مشترک بین‌المللی پایدار در مواجهه با موج‌های جدید پناهجویان و نیز مقابله با عرضه مواد مخدر تأکید کرد.
امیر عبداللهیان همچنین بر آمادگی ایران برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان تأکید کرد. وی در پاسخ به همتای انگلیسی بر انتظار جمهوری اسلامی ایران در لغو تمامی تحریم‌های غیر قانونی تأکید کرد و گفت: دولت سیزدهم به‌رغم آنکه در ابتدای کار در حال مشورت‌های داخلی در مورد نحوه ادامه مذاکرات وین است، تصریح کرده به مذاکراتی که دارای نتایج ملموس بوده و حقوق و منافع مردم را تأمین کند، اقبال خواهد داشت. امیرعبداللهیان اهمیت اتخاذ گام‌های اعتمادساز توسط دولت انگلیس برای رفع برخی مشکلات در روابط دوجانبه را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: اقدامات سازنده و عملی انگلیس در این حوزه‌ها مورد استقبال جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت. وزیر خارجه انگلیس در این ارتباط بر تعهد عملی این کشور در بازپرداخت مطالبات کشورمان تأکید کرد.
وزیران امور خارجه دو کشور همچنین علاوه بر تبادل نظر در خصوص مهم‌ترین تحولات بین المللی و منطقه‌ای توافق کردند به گفتگو‌های خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادامه دهند.
دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلستان پیش از این هم با ارسال پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه اخذ رأی اعتماد و آغاز به کار وی را تبریک گفته بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار