باران چشمه: سجادی با حضور در این مسابقات نشان داد که ورزش زورخانه‌ای برای او مهم است
کد خبر: 1060678
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Rvi
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
مهرعلی باران چشمه، رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در حاشیه مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی درباره برگزاری این مسابقات اظهار کرد: ما در ماه‌های آینده چند رویداد بین المللی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی از جمله مسابقات کشور‌های اکو و جام جهانی را پیش رو داریم.
همچنین مسابقاتی در روسیه داریم که به نوعی نمایش ورزش‌های بومی و محلی محسوب می‌شود. ما به دلیل همه گیری ویروس کرونا در کشور نزدیک ۲ سال است که مسابقاتی را نتوانسته ایم برگزار کنیم و باید این مسابقات انتخابی را برگزار می‌کردیم تا نفرات برتر تیم ملی انتخاب شوند.
او ادامه داد: ۲۱ تیم از استان‌های منتخب کشور در این مسابقات حضور دارند و کمیته فنی فدراسیون نیز سطح فنی ورزشکاران را بالا دانست. ۳۰ نفر برتر مسابقات انتخابی در اردو‌های تیم ملی حضور می‌یابند تا برترین‌ها به مسابقات اعزام شوند. همچنین من باید از کمک هیئت‌های استانی و کمک‌های همه جانبه وزارت ورزش و جوانان در دوره پیشین و فعلی تشکر کنم. سجادی، وزیر ورزش و جوانان با حضور در این مسابقات نشان داد که ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی برای او مهم است. تعداد ورزشکاران زورخانه‌ای در کشورمان کم است و ما باید با برگزاری بیشتر مسابقات در سطح نوجوانان و جوانان سعی کنیم تعداد بیشتری از مردم را به این ورزش باستانی جذب کنیم.

او در خصوص تعطیلی زورخانه‌ها به دلیل همه گیری ویروس کرونا در کشورمان گفت: ما در سال ۱۴۰۰ مسابقات نونهالان و سپس مسابقات انتخابی تیم بزرگسالان را برگزار کردیم و در هفته‌های آینده مسابقات نوجوانان و جوانان را برگزار خواهیم کرد. در تمامی این مسابقات سعی کردیم که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنیم و با توجه به دستورالعمل‌های فدراسیون پزشکی ورزشی مسابقات را برگزار کنیم. تعطیلی زورخانه‌ها به دلیل شیوع کرونا به خیلی از مرشد‌های کشور که جزء قشر ضعیف جامعه هستند، فشار وارد کرد. چرا که آن‌ها با برگزاری مسابقات در زورخانه‌ها در آمدی را کسب می‌کنند.

باران چشمه در خصوص زورخانه‌های فرسوده و در معرض تخریب کشور بیان کرد: ما باید در این شرایط کرونایی سعی کنیم درب زورخانه‌ها باز باشد، اما با تعداد کمی از ورزشکاران تا مثل سایر رشته‌های ورزشی مسابقات زورخانه‌ای نیز در سطح کشور برگزار شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار