افسوس کروبی و ابطحی از آسیبی که دولت روحانی زد
کد خبر: 1060290
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RpS
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹

محمد علی ابطحی، چهره اصلاح طلب و رئیس دفتر خاتمی در دولت اصلاحات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از دیدارش با مهدی کروبی از سران فتنه سال ۸۸ خبر داده است.
آنچنان که در متن ابطحی آمده، کروبی می‌تواند درخواست ملاقات افراد را بدهد و آن‌ها به منزل او دعوت می‌شوند. زیرا او نوشته که دیدار او با کروبی اینگونه رخ داده که «برادران بالا زنگ زدند که دوسه بار است آقای کروبی اسم شما را داده‌اند برای ملاقات، اگر خودتان موافقید قرار بگذاریم.»‌
ابطحی به صحبت خود با کروبی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ اشاره کرده و گفته من با کروبی هم نظر بودم در اینکه «استراتژیک‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان در آن تاریخ بود.» به نظر می‌رسد عدم داشتن کاندیدای واحد را که بسیاری از اصلاح‌طلبان دلیل شکست خود در انتخابات می‌دانند، مورد اشاره ابطحی و کروبی باشد. در مورد دولت روحانی هم ابطحی از حرف مشترک خود و کروبی نوشته: «از دوران آقای روحانی هم صحبت به میان آمد. از آسیبی که دولت او به همه ما‌ها زد حرف زدیم و از یأسی که به وجود آمد افسوس خوردیم.» ابطحی در بخشی از متن نوشته است: «حس مشورت دهی‌ام گل کرده بود، به برادران بالا هم گفتم امتیاز رفع حصر را به دولت روحانی نمی‌خواستید بدهید، اوکی. الان در مجموعه یک دست اگر یک روز صبح بساط حصر را جمع کنید و بروید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.»
ابطحی، اما نگفته که آیا توصیه‌ای به کروبی داشته که تغییری در مواضع رادیکالی خود که بتواند مسیر رفع حصر را هموار کند، بدهد یا خیر. ابطحی در جریان دادگاه‌های ۸۸ گفته بود که حامیان سران فتنه گرچه از رفع حصر آن‌ها می‌گویند، اما اشاره نمی‌کنند که چه اقدامات آشوب طلبانه‌ای از سوی آن‌ها انجام شد که نظام را مجبور به حصر کرد و در طول این سال‌ها هم آن‌ها از این اقدامات خود اعلام بازگشت نکردند و قدمی برای تغییر برنداشتند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار