فرهنگ پرداخت زکات در جامعه نهادینه شود
کد خبر: 1060038
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RlO
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
امام جمعه الیگودرز:
حجت الاسلام سرلک، بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ پرداخت زکات در جامعه، گفت: دراین راستا باید مردم را با ثمرات و برکات مادی و معنوی پرداخت زکات آشنا ساخت.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام مهدی سرلک، امروز(7شهریور)، در جلسه شورای زکات شهرستان الیگودرز اظهارداشت: در اهمیت موضوع زکات همین‌ کافی است که در قرآن هر جا که درباره نماز تأکید شده بعد از آن نسبت به پرداخت زکات توصیه شده است.

امام جمعه الیگودرز بیان داشت: با استفاده از ظرفیت های تبلیغ، فرهنگی و رسانه ای آثار و برکات زکات و مصارف آن برای مردم تبیین شود، چراکه این امر در زمینه فرهنگ سازی پرداخت زکات نقش مؤثری دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه پرداخت زکات کم کاری شده است، گفت: تبیین و ترویج فرهنگ پرداخت زکات نیاز جامعه بوده و راهکاری برای رفع مشکلات است.

حجت الاسلام سرلک خاطرنشان کرد: پرداخت زکات و دیگر واجبات مالی راهکارهای اسلامی در راستای پیشرفت اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی است و در این زمینه نیاز به فرهنگ سازی است.

وی اظهارداشت: برای نهادینه سازی فرهنگ پرداخت زکات باید از ظرفیت های تبلیغی، فرهنگی و رسانه ای بهره مند شد و مردم را با ثمرات و برکات مادی و معنوی پرداخت زکات آشنا ساخت.

برچسب ها: زکات ، فرهنگ ، جامعه
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار