سریال حضرت یحیی (ع) به جای تلویزیون سر از نمایش خانگی درآورد
کد خبر: 1056011
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QiR
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۰

مؤسسه‌ای که سریال «یوسف پیامبر» را برای تلویزیون ساخت، این بار سریال «حضرت یحیی (ع)» را برای شبکه نمایش‌خانگی تولید می‌کند.
به گزارش تسنیم، سریال «هیبت» در ۲۰ قسمت و سریال جهانی «حضرت یحیی (ع)» در ۴۰ قسمت (دو فصل ۲۰ قسمتی) ساخته می‌شود. بعد از استقبال گسترده داخلی و بین‌المللی از سریال موفق «یوسف پیامبر» این بار مؤسسه نگارفیلم تبیان قرار است این دو سریال بلند تاریخی را در نمایش خانگی و پلتفرم‌های داخلی و بین‌المللی عرضه کند. سریال «هیبت» هم اکنون در مرحله پیش‌تولید قرار دارد؛ درامی جذاب و پُرالتهاب که با درنظر گرفتن همه توقعات و الزامات شبکه نمایش‌خانگی، برای پخش از پلتفرم‌های داخلی تولید خواهد شد. نگارش فیلمنامه «هیبت» در مؤسسه نگار تبیان به اتمام رسیده است و طی چند ماه آینده مقابل دوربین قرار می‌گیرد. همچنین تمام لوکیشن‌های این اثر تاریخی، در شهر‌های مختلف استان گیلان انتخاب و برای فیلمبرداری آماده شده‌اند. مؤسسه نگار فیلم تبیان همچنین در توضیحات بیشتر درباره سریال جهانی «حضرت یحیی (ع)» اعلام کرده است زندگی حضرت یحیی (ع) و حوادث بزرگِ آن، بدون شک یکی از دیدنی‌ترین داستان‌های زندگانی پیامبران در طول تاریخ به شمار می‌رود که به صورت بسیار دراماتیک و جذاب به نمایش درمی‌آید.
در این سریال به موازات داستان زندگانی حضرت یحیی (ع)، فراز‌هایی از زندگانی دو نفر دیگر از انبیای الهی و هم‌عصر حضرت یحیی (ع)، یعنی پدر بزرگوارشان حضرت زکریا (ع) و حضرت عیسی مسیح (ع) در کنار شخصیت نورانی مریم مقدس (س) به تصویر کشیده می‌شود. بر این اساس سریال حضرت یحیی (ع) و مفاهیم ناب و جذاب آن را می‌توان در زمینه وحدت بین‌الادیان به عنوان یک سریال فاخر ایرانی برای عرضه و پخش بین‌المللی قلمداد کرد. نگارش فیلمنامه این سریال قرآنی، طی مدت دو سال توسط زبده‌ترین نویسندگان و کارشناسان مؤسسه در ۴۰ قسمت (دو فصل ۲۰ قسمتی) به اتمام رسید. مطالعات اولیه درباره طراحی لباس و صحنه و انتخاب و ساخت لوکیشن‌های سریال در نقاط مختلف کشور در حال پیگیری است. به زودی خبر‌های تکمیلی درباره عوامل و بازیگران این دو سریال در اختیار همه مخاطبان قرار می‌گیرد و مؤسسه نگار فیلم تبیان به عنوان مجری طرح وظیفه سیاستگذاری و نظارت بر روند تولید دو سریال را بر عهده خواهد داشت. مدت‌هاست در شبکه نمایش‌خانگی خبری از کار تاریخی با محتوا و مجموعه دینی و مذهبی نیست و شاید موفق‌ترین آن سریال «شهرزاد» باشد که حسن فتحی در ابتدای راه کاری تاریخی برای این فضا به جای گذاشت و البته سریال «جیران» را این روز‌ها در حال ساخت دارد و البته کار‌های تاریخی مثل «قبله عالم» حولِ محور ناصرالدین شاه و دوره قاجاریه هم این روز‌ها فیلمبرداری می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار