قطع برق، آبرسانی به مشترکان خراسان رضوی را با مشکل روبرو می‌کند
کد خبر: 1054626
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QM6
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه قطع برق، آبرسانی به مشترکان را سخت خواهد کرد، گفت: شرایط تامین آب سه میلیون و ۳۰۰هزار نفر جمعیت ساکن در نقاط شهری و روستایی با توجه به کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری و افزایش دما به میزان ۶ درجه در قیاس با سال گذشته، بسیار سخت شده است.

سید ابراهیم علوی  مدیر شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه ۴۵۰  پروژه گذر از تنش آبی ۱۴۰۰ در خراسان رضوی در حال اجرا است، این تعداد پروژه  را  شامل حفر و تجهیز چاه، اجرای خطوط انتقال  و شبکه توزیع، مخازن ذخیره  برای تعدیل مشکلات ناشی از خشکسالی دانست  و تاکید کرد: با اجرای این پروژه‌ها هزار و۲۳۶ لیتر برثانیه به توان تولید آب شهرها  و ۳۳۳ لیتر هم به ظرفیت آب شرب روستاهای استان افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی خواستاراختصاص تامین ۶ هزار و ۳۱۹میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های دردست اجرا شد و برخورداری آبفا از ۳۰ دستگاه ژنراتور دیزل برای تامین برق اضطراری روستاهای تحت پوشش را ناکافی ارزیابی کرد.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی این شرکت به ۸۵ شهر و ۲ هزار و ۲۵۴ روستا در خراسان رضوی گفت: شرایط  تامین آب سه میلیون  و ۳۰۰هزار نفر جمعیت ساکن در نقاط  شهری و روستایی با توجه به کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری و افزایش دما به میزان ۶ درجه در قیاس با سال گذشته، بسیار سخت شده و این در حالی است که پیش بینی می‌شود گرمای هوا در سه ماه تابستان تشدید شود.

علوی از تعامل شرکت برق و آبفا برای تامین برق تاسیسات  آب خبر داد و با بیان اینکه خراسان رضوی در شرایط  سر به سر و ناپایدار تامین آب قرار دارد خاطر نشان کرد:  قطع برق، آبرسانی به مشترکان را سخت خواهد کرد با این حال این استان به مرحله بحران نرسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی اردیبهشت ماه سال جاری این نیز با بیان اینکه ۳۰ شهر استان تابستان امسال و در پیک مصرف با تنش کمی و کیفی آب شرب مواجه می‌شوند، تامین آب برای ۶ شهرستان نیشابور، گلبهار، خواف، تربت جام، مشهدریزه و شاندیز  را در وضعیت قرمز توصیف کرده بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار