آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه میدان اتریش در خط ۱۰ مترو تهران
کد خبر: 1054508
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QKC
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
مجری خط ۱۰ مترو تهران از آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه میدان اتریش در این خط خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمود یوسفی مجری خط ۱۰ مترو تهران درباره آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه میدان اتریش در خط ۱۰ مترو تهران اظهارداشت:پس از آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث نخستین قطعه از خط ۱۰ مترو تهران که روز ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری با حفاری ایستگاه میدان دریاچه شهدای خلیج فارس (شفت ورودی دستگاه حفار مکانیزه) محقق شد، حالا حفاری ایستگاه میدان اتریش نیز عملاً وارد مرحله شروع عملیات اجرایی شده است.

وی بیان داشت: قطعه نخست خط ۱۰ مترو تهران به طول ۱۴۵۰۰ متر در بخش حدفاصل میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا میدان کتاب خلاصه می‌شود که در فاز نخست آن، جمعاً ۳ ایستگاه ساخته خواهد شد.

وی افزود: به دنبال آماده شدن نقشه‌های اجرایی و در فاصله کمتر از ۲ ماه از آغاز رسمی عملیات اجرایی احداث ایستگاه میدان دریاچه شهدای خلیج فارس، حفاری‌های اولیه ایستگاه میدان اتریش نیز شروع شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری به تراز سکوی ایستگاه برسیم.

مجری خط ۱۰ در ادامه صحبت‌های خود افزود: در ادامه راه، عملیات اجرایی ایستگاه‌های میدان کوهسار که با خط ۶ ایستگاه تقاطعی دارد و میدان کتاب را که با خط ۷ ارتباط پیدا خواهد کرد پیش رو خواهیم داشت که امیدواریم با تامین به موقع منابع مالی لازم، بتوانیم بدون وقفه و طبق برنامه زمان‌بندی اولیه، پروژه را پیش ببریم.

یوسفی در پایان به این نکته اشاره کرد که در بهترین حالت ممکن، ساخت قطعه نخست خط ۱۰ و ۳ ایستگاه مدنظر برای فاز نخست آن ۴ سال زمان نیاز دارد و این‌ها همه در شرایطی است که منابع مالی پروژه با کمترین تاخیر زمانی محقق شود تا وقفه‌ای در کار دستگاه حفار مکانیزه و همچنین عملیات احداث ایستگاه‌ها پیش نیاید.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار