در حال حاضر تعداد ۱۵۰ زندانی در آذربایجان‌شرقی با پابند الکترونیکی کنترل می‌شوند
کد خبر: 1053961
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QBN
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت:

موسی خلیل اللهی ، تلاش برای توسعه بهره مندی زندانیان از پابندهای الکترونیکی را یکی از برنامه های مهم و محوری دادگستری آذربایجان شرقی در راستای طرح تحول قوه قضاییه اعلام و اضافه کرد: مقدمات و تمهیدات لازم برای توسعه این طرح از مدت ها قبل در استان شروع شده است.

وی اظهار کرد: هر گونه صدور حکم مبنی بر استفاده از پابند الکترونیکی محدود به آرای قضات است که محدوده فیزیکی  بهره مندی زندانی از آن را نیز فقط قاضی پرونده تعیین و مشخص می کند.

خلیل اللهی یکی از مزیت ها و فواید استفاده از پابندهای الکترونیکی را کاهش آمارهای مربوط به ورودی زندان ها عنوان کرد و افزود: با توجه به تلاش های گسترده قوه قضاییه برای کاهش تعداد زندانی ها، استفاده از این فناوری می تواند در آینده تاثیر چشم گیری در این زمینه داشته باشد.

وی از اتخاذ تمهیدات لازم در زندان های آذربایجان شرقی همزمان با شیوع ویروس کرونا خبر داد و اعلام کرد: طی این مدت افزون بر ۱۰۰ هزار فقره مرخصی به زندانیان استان در شهرهای مختلف صادر شده است به گونه ای که طی این مدت فضاهای فیزیکی زندان ها به طور قابل توجهی خالی شد.

خلیل اللهی با بیان اینکه اقدامات بهداشتی برای حفظ سلامت زندانیان آذربایجان شرقی  از زمان شیوع ویروس کرونا انجام شده است، یادآور شد: تاکنون تنها یک مورد فوتی کرونایی در زندان های استان به ثبت رسیده است و حتی طی ماه های اخیر مورد بستری نیز نداشته ایم.

وی حرکت در مسیر الکترونیکی سازی قوه قضاییه را جزو رئوس طرح تحول در این مجموعه برشمرد و با بیان اینکه ایجاد و تبدیل پرونده‌های فیزیکی به الکترونیکی به صورت آزمایشی در آذربایجان شرقی آغاز شده است، از این استان به عنوان پیش قراول این طرح در سطح کشور یاد کرد.

خلیل اللهی ابراز امیدواری  کرد با اجرای موفق این طرح، در آینده نزدیک تمام پرونده های قضایی دادگستری آذربایجان شرقی الکترونیکی شده و اوراق قضایی نیز به طور کامل حذف شوند.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق سیاست های تحولی قوه قضاییه در استان اقدامات بسیار خوبی انجام شده است، ادامه داد: آمار و ارقام از کاهش تعداد پرونده های قضایی و نیز رضایت مندی مردم از عملکرد دادگستری استان دلیل آشکار بر تحقق سیاست های تحولی در این قوه است.

برچسب ها: زندان ، باند ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار