برخی مسئولان کشور اراده‌ای برای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت ندارند
کد خبر: 1052128
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pho
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
یک نویسنده و پژوهشگر حوزه جمعیت گفت: ما طی دو سال ۹۷ و ۹۸ بیش از ۳۰۰هزار تولد را از دست داده‌ایم؛ این یعنی برخی مسئولان و سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان کشور اراده‌ای برای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت ندارند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: صالح قاسمی با اشاره به هفت سال معطل ماندن سیاست‌های کلی جمعیت اظهار کرد: این که بعد از هفت سال از ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت اتفاق محسوسی در کشور نیفتاده است، دلایل متعددی دارد؛ یکی اینکه سیاستمداران و قانون‌گذاران ما اعتقادی به موضوع جمعیت ندارند، این عدم اعتقاد ممکن است به‌خاطر نداشتن درک درست از تحولات جمعیتی باشد؛ دلیل دیگر اینکه به‌خاطر کوتاه دیدن دوره مسئولیتشان به مسئله جمعیت بی‌توجه بوده‌اند.

وی ادامه داد: لذا، چون مسئولان اعتقاد نداشته و اراده‌ای برای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت وجود نداشته است نتیجه آن این شده که با وجود ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت اتفاق مثبتی نیفتاده است؛ آمار موالید ما طی پنج سال گذشته با شیب تندی درحال کاهش است.

این پژوهشگر حوزه جمعیت خاطرنشان کرد: ما طی دو سال ۹۷ و ۹۸ بیش از ۳۰۰ هزار تولد را از دست داده‌ایم، این یعنی برخی مسئولان و سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان کشور اراده‌ای برای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت ندارند.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار