مدیریت شهری در چهار سال گذشته چند کیلومتر مترو ساخت؟
کد خبر: 1047466
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OUc
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
رئیس شورای شهر تهران گفت: طی چهار سال گذشته، مدیریت شهری ۴۰ کیلومتر مترو ساخته و حدود ۳۰ ایستگاه جدید نیز به بهره‌برداری رسیده است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ متروی تهران اظهار داشت: طی سال‌های گذشته تاکنون ۲۳۰ کیلومتر مترو در تهران ساخته شده؛ یعین متوسط سالی ۵ کیلومتر به خطوط مترو اضافه شده است و در صورتی که ما اقدامات را طی این سال‌ها دو برابر می‌کردیم، در حال حاضر شبکه کامل مترو براساس طرح جامع حمل و نقل ریلی داشتیم.

وی با بیان اینکه در طول چهار سال گذشته یکی از اولویت‌های شورای پنجم توسعه حمل و نقل عمومی و کنترل آلودگی هوا بوده است، گفت: در این مدت بیش از ۲۶ ایستگاه مترو افتتاح شده که چهار ایستگاه جدید هم به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

هاشمی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که برای توسعه خطوط مترو وجود داشته، استفاده از دستگاه‌های حفار اتوماتیک بوده که من در گذشته هم پیگیری کردم تا پیمانکاران این دستگاه‌ها را خریداری کنند و در احداث خطوط مدنظر قرار دهند.

وی بیان داشت: در حال حاضر ۳ دستگاه حفار مکانیزه بیکار مانده و یکی از آن‌ها امروز در عملیات احداث خط ۱۰ به کار گرفته شد و من خواستارم که دو دستگاه دیگر نیز طی چهار ماه باقی‌مانده از عمر مدیریت شهری، در پروژه‌ها به کارگیری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز در زمینه اشتغال و معیشت رشد کم اقتصاد سبب شده وضعیت زندگی مردم سخت شود، گفت: برنامه ششم اکنون به انتها رسیده و باید برنامه هفتم سیاست‌ها ابلاغ و به دولت ارائه شود و اقدامات لازم اجرایی شود، چرا که اگر رشد اقتصاد نباشد، تولید، اجرای طرح‌ها و ایجاد اشتغال دچار مشکل می‌شود.

هاشمی تأکید کرد: در چهار سال گذشته ۴۰ کیلومتر مترو ساخته شده و شورا از عملکرد شهرداری در احداث خطوط مترو رضایت دارد.

منبع: فارس
برچسب ها: مترو ، تهران ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار