نفوذ ناپذیری ویژگی مهم یک قاضی است
کد خبر: 1042332
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N9o
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
رئیس قوه قضاییه:
رییسی، با تأکید بر اینکه یک قاضی باید نفوذناپذیر باشد، گفت: قاضی باید علی رغم همه تهدیدها و فشارها بایستد و در مقابل پول، مقام و شهرت و … نفوذناپذیر باشد.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، امروز(10 فروردین) در دیدار با کارکنان دستگاه قضائی و قضات لرستان با بیان اینکه دادگستری لرستان بحمدالله جزو دادگستری‌های برتر قرار دارد، اظهارداشت: حفظ این برتری نیازمند استمرار تلاش‌ها است.

رئیس قوه قضاییه در ادامه بر ضرورت برخورد با اقتدار با متخلفان در هر زمینه ای تأکید کرد و گفت: باید با کسانی که ایجاد ناامنی می‌کنند با اقتدار برخورد کرد و به هیچ عنوان نباید اجازه داد امنیت جامعه دچار آسیب شود.

وی با اشاره به اینکه برخی مشکلات برمی گردد به ساختارها و برخی مشکلات به رفتارها برمی گردد، خاطرنشان کرد: مسائلی همچون تعطیلی کارخانه‌ها، سوءمدیریت، نقدینگی و دیگر مشکلات در لرستان باید شناسایی شود و برای رفع مشکلات اقدام شود.

حجت الاسلام رئیسی بر ضرورت پیشگیری از وقوع آسیب ها تأکید کرد و گفت: در بخش‌هایی مثل پیشگیری که کارش آسیب شناسی است، باید با همکاری گرفتن از دستگاه‌های دولتی کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و اقتصادی اقدام شود.

وی ادامه داد: از نظرات قضات در حوزه آسیب شناسی و پیشگیری برای رفع آسیب‌ها استفاده شود.

رئیس دستگاه قضا بر ضرورت گسترش روحیه صلح و سازش تأکید و خاطرنشان کرد: روحیه صلح و سازش را چه در شورای حل اختلاف و چه در موضوع قصاص باید گسترش داده شود و در این راستا آمار صلح و سازش افزایش یابد.

وی بر ضرورت نفوذ ناپذیری قضات تأکید کرد و گفت: یک قاضی باید علی رغم همه تهدیدها و فشارها بایستد و در مقابل پول، مقام و شهرت و … نفوذناپذیر باشد.

برچسب ها: دستگاه قضا ، قضات ، لرستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار