کدام آمار جان‌باختگان کرونایی دقیق‌تر است؟
کد خبر: 1041465
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mvp
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: آمار دقیق جان باختگان کرونایی در استان تهران مربوط به پزشکی قانونی و بهشت زهراست؛ چرا که ما فقط آمار فوتی‌ها در بیمارستان‌ها را داریم.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، در پاسخ به این پرسش که «آمار دقیق جانباختگان کرونا در استان تهران که از منابع مختلف اعلام می‌شود کدام دقیق‌تر است؟»، اظهار داشت: درباره آمار فوتی‌ها برای نمونه باید بگویم بعضی افراد با تشخیص ابتلا به کرونا در منزل فوت می‌کنند یا اورژانس بالای سر بیمار می‌رود و می‌گویند که مورد کرونایی بوده، در منزل بستری شده و در حین انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست می‌دهد؛ همچنین تعدادی نیز ممکن است به کرونا مبتلا شده و فوت شوند، اما ما متوجه آن‌ها نشویم.

وی ادامه داد:آنچه ما داریم مربوط به بیماران دارای تست قطعی مثبت کرونا در بیمارستان است؛ بنابراین آمار بهشت زهرا قطعا با آماری که بیمارستان‌ها دارند، همخوانی نخواهد داشت؛ چون آمار ثبت دقیق منزل را نداریم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران خاطرنشان کرد:بنابراین آمار پزشکی قانونی و سازمان بهشت زهرا با توجه به اینکه گواهی فوت داده می‌شود مستند‌تر است؛ اما ما فقط آمار فوتی‌ها در بیمارستان را داریم.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار