۱۷بیمارستان استان اصفهان واکسیناسیون مقابله با کرونارا انجام دادند
کد خبر: 1038916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MGi
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
آرش نجیمی گفت: روند فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ در استان اصفهان ویژه کادر بخش آی‌سی‌یو ادامه دارد و پس از آن اولویت با سایر پرسنل درمانی خواهد بود.

  به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: تزریق واکسن کرونا در چارچوب سند مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا از 21 بهمن در اصفهان و چند استان دیگر کشور آغاز شده است و واکسیناسیون با روزانه 1000 نفر آغاز و سپس با توجه به ارزیابی مجدد سیستم، روزانه 5 هزار، 10 هزار و به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد. البته واکسن در مرحله اول به کسانی تزریق می‌شود که تست مثبت PCR نداشته باشند اما به طور کلی در پروسه واکسیناسیون منعی برای تزریق به افرادی که قبلا مبتلا شده‌اند، وجود ندارد.

 وی با اشاره به وضعیت واکسن کووید 19 در استان، اظهار داشت: از بیست و یک بهمن تا بیست و پنجم بهمن تعداد 437 واکسن به کادر درمان تزریق شده است.

نجیمی افزود: در این بازه زمانی پرسنل بخش آی‌سی‌یو 17  بیمارستان در استان اصفهان واکسیناسیون کرونا دریافت کردند و بیشترین تعداد واکسن متعلق به بیمارستان الزهرا، میلاد، آیت الله صدوقی و شریعتی بوده است.

مدیر روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه سهمیه دریافتی استان از نخستین دوره واکسن کووید 19 تعداد 1400 دوز واکسن بوده، گفت: در حال حاضر با ورود محموله‌ بعدی واکسن به کشور، به مرور به استان اصفهان هم می‌رسد و این تزریق واکسن مداوم خواهد بود.

وی ادامه داد: تزریق واکسن بعد از پرسنل بخش آی‌سی‌یو، سایر کادر درمان در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها در اولویت خواهد بود.

نجیمی تصریح کرد: خوشبختانه حال کسانی که واکسن کووید 19 دریافت کرده‌اند خوب است و مشکلی ندارند و به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند.

مسئول بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت استان اصفهان با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: این واکسن به تازگی شروع شده و در دو نوبت خواهد بود و اثرات آن دو هفته بعد از دریافت دوز دوم قابل مشاهده است.

رضا فدایی افزود: سیر گسترش واکسیناسیون با توجه به جمعیت کشور و استان اصفهان کند است در نتیجه در حال حاضر به هیچ وجه روی واکسن نباید حساب کرد.

مسئول بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه واکسن کووید 19 از گروه‌های پزشکی شروع شده، گفت: تا نوروز این روند ادامه دارد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون یا مواد ضد عفونی، عدم حضور در تجمعات و عدم مسافرت‌های غیر ضروری بسیار ضروری است و در غیر اینصورت احتمال می‌رود در اسفند و فروردین شرایط بسیار پیچیده و سختی را در پیش داشته باشیم.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار