مشروب‌خوار برای مشروب‌ساز درخواست اشد مجازات کرد
کد خبر: 1038740
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MDs
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
مردی که با مصرف مشروب دست‌ساز بینایی دو چشمش را از دست داده‌است، برای ساقی درخواست اشد مجازات کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: اسفند‌سال‌۹۸، مردی ۴۷‌ساله با مراجعه به اداره پلیس تهران از مرد جوانی به اتهام فروش مشروبات الکلی تقلبی شکایت کرد. او که از ناحیه دو چشم نابینا شده‌بود در توضیح گفت: «چند روز قبل دوستانم را به یک مهمانی شبانه دعوت کردم. برای آن مهمانی از مرد جوانی که ساقی مشروبات الکلی بود چند شیشه مشروب خریدم. آن شب بعد از خوردن مشروب دوستانم خانه را ترک کردند و در حالیکه تنها بودم متوجه شدم حالم بد است. بعد از دقایقی چشمانم تار شد طوری که نمی‌توانستم رنگ‌ها را تشخیص بدهم.»

شاکی ادامه داد: «چراغ‌ها را خاموش کردم و به اتاق رفتم تا بخوابم، اما وقتی از خواب بیدار شدم فهمیدم نابینا شده‌ام و هیچ جایی را نمی‌دیدم. بلافاصله به بیمارستان رفتم، اما بی‌فایده بود و هیچ پزشکی نتوانست برایم کاری انجام دهد. آن‌ها به من گفتند بر اثر مصرف مشروبات الکلی بینایی هر دو چشمم را از دست داده‌ام. حالا از آن مرد ساقی شکایت دارم.»

با طرح این شکایت و ثبت مشخصات آن مرد، پیمان ۳۷‌ساله شناسایی و بازداشت شد. او با اقرار به جرمش راهی زندان شد و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه در وقت رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه دوازدهم دادگاه قرار گرفت.

بعد از اعلام رسمیت جلسه، شاکی در جایگاه ایستاد و گفت: یکسالی است که زندگی‌ام سیاه و تاریک است و این حادثه تأثیر بدی در روحیه خودم و خانواده‌ام گذاشته است. از متهم به خاطر فروش مشروبات دست ساز درخواست اشد مجازات دارم.

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «آن روز شاکی با من تماس گرفت و خواست برای او مقداری مشروب ببرم. چند شیشه به آدرس خانه او بردم، اما مشروبات دست ساز نبود. در آن مهمانی دوستان او نیز از این مشروب استفاده کرده بودند، اما برای هیچ کدام مشکلی پیش نیامد. من از این بار مشروب به تعداد زیادی به افراد فروخته‌ام، اما برای هیچکدام از آن‌ها مشکلی پیش نیامده است. باور کنید در این حادثه مقصر نیستم و نمی‌دانم چرا شاکی چنین شکایتی را مطرح کرده‌است.»

سپس متهم با طرح ادعای عجیبی گفت: «اسفند‌سال گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا شایعه شده‌بود، اگر افراد الکل مصرف کنند به کرونا مبتلا نمی‌شوند. به همین خاطر خیلی از افراد بدون توجه به اینکه چه الکلی مصرف می‌کنند شروع به مصرف زیاد آن کردند. احتمالاً شاکی نیز برای پیشگیری از ابتلا به کرونا الکل مصرف کرده و چشمانش را از دست داده است. حالا این شکایت را علیه من مطرح کرده تا بتواند خسارت بگیرد.»
در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار