پیشرفت کشور در عرصه های مختلف شبیه معجزه است
کد خبر: 1036982
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LlW
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت : با توجه به محدودیتها و تحریمها و مشکلاتی که با آن مواجهه هستیم ،پیشرفت کشور در عرصه های مختلف شبیه یک معجزه است .
بهاره عشقی صابر

 مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر در آیین نواختن زنگ انقلاب در ۱۲ بهمن ماه و آغاز دهه فجر که با حضور مسئولین و دانش آموزان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دبیرستان دخترانه شهید اورکی برگزار شد، اظهار کرد:دهه فجرامسال نخستین سالی است که از وجود سپهبدی گرانقدر و مردی که در حوزه‌های استراتژیک دنیا چهره‌ای بسیار شاخص و ارزشمند بود بی بهره هستیم.
وی با بیان اقدامات انقلابی و جهادی آموزش و پرورش اسلامشهر و چهاردانگه گفت: آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر در حوزه تعلیم و تربیت و در حوزه ساخت مدارس پیشگام بوده و در سال جاری توانسته عنوان برتر آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران را کسب کند.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه ۴۱ سال گذشته توأم با مسائل فراوان، مختلف و پیچیده‌ای بود، تاکید کرد: پیروزی ها و دستاوردهای بزرگ و اقداماتی که شاید در دنیا تصور آن نمی‌رفت و مسائلی که در مقابل پیروزیهای مستمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط مخالفین و معاندین در حوزه های داخلی و خارجی و مسائل نظامی، اقتصادی، عقیدتی و ایدئولوژی طراحی شد و پیشرفت کشور با تمام مشکلاتی که استکبار جهانی به بار آورد، چیزی شبیه معجزه بوده و هست .
مرسلپور افزود: علی رغم محدودیت های شدید تحریمی و شیوع و گسترش بیماری کرونا، نظام و دولت با همکاری سایر قوا توانستند اقدامات بسیار خوبی در راستای خدمات رسانی به مردم انجام دهند و یکی از مولفه هایی که می تواند موجب تداوم این اقدامات خوب شود و برای مردم ایجاد شادابی کند وحدت است.
وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب امام(ره) منادی وحدت بودند و امروز هم مقام معظم رهبری منادی وحدت در داخل و خارج از کشور هستند، تصریح کرد: گاهی اختلاف سلیقه ها که در هر کشور وجود دارد، به ستیزه جویی تبدیل می شود و خواسته یا ناخواسته کشور را دچار چالش می‌کند و نمی‌گذارد مردم شیرینی خدمات نظام را بچشند .
فرماندار اسلامشهر ادامه داد: در طلیعه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بایستی در برخی رفتارهای تفرقه افکنی تجدید نظر کنیم و به سمت و سوی اتحاد و وحدت بازگردیم و این مستلزم این است که مردم به کمک خدمتگزارانشان بیایند .
مرسلپور با تاکید بر اینکه در این شرایط سخت کرونایی والدین در حوزه تعلیم و تربیت با مدارس مربوطه و آموزش و پرورش هماهنگ باشند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان امروز آینده‌سازان کشورند و در این شرایط کرونایی که مدارس تعطیل است، آموزش و تعلیم و تربیت تعطیل نیست و نباید افتراق و جدایی بین مدرسه و دانش آموز یا مدرسه و والدین باشد.
حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلانشه. نیز در ادامه این مراسم ،اظهارکرد: سالروز ورود تاریخی حضرت امام(ره) در بهمن ۵۷ را گرامی می داریم و به روح آن فقید بزرگ که با آمدنش جهان و قلب مسلمانان جهان را به تسخیر خود درآورد درود می‌فرستیم.
وی گفت: در ایامی که شاهد انقلاب ایران اسلامی بودیم، در جهان انقلاب های دیگری نیز رخ داد و آنچه موجب گردید انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت ۴۱ سال همچنان قدرتمند و استوار بماند، این است که از تشکیل و تثبیت انقلاب به صدور انقلاب جمهوری اسلامی ایران به جهان رسیده ایم تا جایی که توانستیم منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان صادر کنیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران پیام های مختلفی را به کشورهای جهان صادر کرده، تاکید کرد: کشورهای آزادیخواه به تاصی از فرمایشات رهبر کبیر انقلاب و در حمایت از رهبر معظم انقلاب در جبهه مقاومت اسلامی یکصدا و یکنواخت صدای قاطع مرگ بر آمریکا را در سراسر جهان طنین انداز می کنند.
بنار افزود: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین نهاد متولی تعلیم و تربیت با توجه به سند تحول بنیادین که در ۶ ساعت عمده فعالیت می‌کند و یکی از این ساعت ها، ساعت تربیت سیاسی و اجتماعی است، این مناسبت ها و ایام بهترین فرصت است که به دانش آموزان رشادت‌های جوانان در بهمن ۵۷ و ایثار و شهادت بسیاری از آنان را در اوایل انقلاب و پس از آن در دوران دفاع مقدس که باعث تحکیم انقلاب شد را یادآور شویم.
وی تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم سطح ارتقای مسائل سیاسی و اجتماعی دانش آموزان را افزایش دهیم و امید بخشی و اعتماد سازی نسبت به عملکرد مسئولین و عملکرد چهل ساله انقلاب را بیش از گذشته در این ایام بین دانش آموزان و اولیای آنان جاری و ساری نماییم.
در پایان این مراسم پس از نواختن زنگ انقلاب ،ا ز مادر شهید محمد اورکی توسط مسئولین حاضر در مراسم مورد تجلیل قرار گرفت .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار