دادستانی تهران: احضار وزیر ارتباطات در ارتباط با فیلترینگ نیست
کد خبر: 1035669
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LQL
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
وزیر ارتباطات بازجویی و با قرار التزام آزاد شد
وزیر ارتباطات روز گذشته به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و در مورد اعلام جرم‌های دادستان کل کشور علیه او، از سوی بازپرس پرونده بازجویی شده است که پس از استماع و اخذ پاسخ، بازپرس دستور آزادی وزیر ارتباطات را با قرار التزام صادر کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمد جواد آذری‌جهرمی که به دلیل تخلفات متعدد و استنکاف از اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی، یک ماه پیش تفهیم اتهام شده بود، روز گذشته نیز به منظور تکمیل تحقیقات به دادسرا احضار شد. از صبح دیروز خبری مبنی بر احضار محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم در برخی از رسانه‌های دولتی منتشر شده است. رسانه‌های مذکور در توضیح خبر خود برای احضار آذری جهرمی به دادسرا، دلیل آن را استنکاف از اجرای دستور فیلترینگ اینستاگرام اعلام کرده‌اند.

به گزارش یک منبع مطلع، علت احضار وزیر ارتباطات به دادسرا، عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی با ریاست رئیس جمهور و استنکاف از اجرای چندین مصوبّه این شورا است و احضار وی به دادسرا هیچ ارتباطی به عدم فیلتر اینستاگرام ندارد و تاکنون هیچ مصوبه‌ای در این خصوص صادر نشده است. این گزارش حاکی است پرونده تشکیل شده درخصوص آذری جهرمی بر اساس گزارش‌های متعدد واصله به قوه قضائیه، از طرف ضابطان و نهاد‌های مردمی و ارگان‌های مختلف مبنی بر عدم انجام وظایف قانونی و تخلفات متعدد بوده است. یکی از عناوین اتهامی وی گزارش واصله مبنی بر تخلف صورت گرفته از سوی شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت و دریافت هزینه اضافی از مردم بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان است. پس از تشکیل پرونده در دادسرای تهران، وزیر ارتباطات یک ماه پیش به دادسرا احضار و تفهیم اتهام شده است و در حال حاضر پرونده وی مفتوح است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

گفته می‌شود پرونده قضایی تشکیل شده در خصوص تخلفات آذری جهرمی یکی از پرونده‌هایی است که در دوره تحول قضایی در خصوص برخورد با ترک فعل‌های مسئولان تشکیل شده و در حال رسیدگی در دستگاه قضایی است لکن تاکنون خبر رسمی در خصوص این پرونده‌ها بالاخص در سطح وزرا منتشر نشده بود و خبری که دیروز در برخی از رسانه‌ها منتشر شد، اولین پرونده قضایی در خصوص یک وزیر را علنی کرد.

توضیح دادستانی تهران

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران هم عصر دیروز اعلام کرد: پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده که در متن تقطیع شده منتشره توسط برخی رسانه‌ها اغلب این موارد اتهامی حذف شده است. دادستانی تهران پس از انتشار خبر احضار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه و برخی خبرسازی‌ها در مورد علت احضار آذری جهرمی اعلام کرد: برخی دیگر از عناوین اتهامی متعدد آذری جهرمی در پرونده قضایی تشکیل شده برای وی، نتیجه گزارش‌های نهاد‌های مردم نهاد، ضابطان و ارگان‌های مختلف بوده است که بر اساس نص صریح قانون به دلیل مقدماتی بودن تحقیقات و پرونده این دادسرا از اعلام جزییات آن معذور است. همچنین دادستانی تهران، با رد برخی گمانه زنی‌ها و شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعلام کرده است، طی دو سال گذشته و در دور جدید دادستانی تهران، هیچ حکم قضایی مبنی بر فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه اجتماعی‌ای صادر نشده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار