فرماندار اهر بر ضرورت رفع مشکلات مسکن مهر شهرستان تاکید کرد
کد خبر: 1030423
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K3j
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
فرماندار اهر با اشاره به مشکلات ۲۲۴ واحد مسکن مهر در این شهرستان بر ضرورت رفع این مشکلات تاکید و در این رابطه با تعاونی‌های مسکن مهر اتمام حجت کرد.

رسول خدابخش در جلسه شورای مسکن شهرستان اهر گفت: در شهرستان پنج هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر ساخته شده است که ۲ هزار واحد به صورت تعاونی در قالب ۲۲ تعاونی است.

وی از تحویل واحدهای مسکونی برج دو قلو به مالکان در آینده‌ای نزدیک خبر داد، افزود: ۲۰۰ فقره از اسناد مالکیت برج ۲ قلوی اهر صادر شده و مابقی نیز صادر می‌شود.

فرماندار شهرستان اهر با اشاره به این‌که در زمین مساکن مهر شهرستان اهر هیچ‌گونه معارضی نداشتیم، تأکید کرد: اولویت اصلی حل مشکل سه شرکت تعاونی مسکن مهر است که با چالش‌های متعددی در این مساکن مهر روبرو هستند.

خدابخش ادامه داد: واحدهای تعاونی مسکن تاکسیرانی به فروش اقساطی رفته است و هر یک از مالکان که نسبت به تسویه‌حساب‌ اقدام نکند، در صورت اخذ مالکیت هم؛ سند آن واحد ابطال و واحد مسکونی به متقاضی جدیدی واگذار می‌شود.

وی با تأکید بر پیگیری مطالبات مردمی و حل مشکلات مسکن مهر در شهرستان اهر خاطرنشان کرد: عزم جدی ما این است که پرونده مسکن مهر در شهرستان اهر بسته شود از این‌رو ملزم هستیم تا مشکلات پروژه‌های مسکن مهر را حل و فصل کنیم.

فرماندار شهرستان اهر یادآور شد: با توجه به اینکه پیشرفت مجموعه ۳۱۰ واحدی انجمن صنفی کارگران کمتر از ۳۰ درصد است تعاونی دیگری جایگزین این انجمن می شود تا تسهیلات بانکی تحت شرایط به آن تعاونی انتقال و اراضی تخصیص یافته به تعاونی جایگزین واگذار و وضعیت اعضا تعیین تکلیف شود.

خدابخش تأکید کرد: در خصوص ۷۸ واحد از ۳۲۴ واحد مجتمع شهید منتظری هم مقرر شد تعاونی نسبت به معرفی به اداره راه و شهرسازی برای فروش اقساطی اقدام کند در غیر این صورت نفرات جایگزین معرفی می شود.

وی از ثبت‌نام یکهزار و ۶۵۰ متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان اهر خبر داد و افزود: از مجموع متقاضیان مسکن در طرح اقدام ملی مسکن ۷۳۷ نفر واجد شرایط و ۶۳۳ نفر فاقد شرایط شناخته شدند.

فرماندار شهرستان اهر با اشاره به این‌که سهمیه کف اعلامی به شهرستان اهر در مرحله اول ۸۸۷ واحد مسکونی است، اعلام کرد: اداره راه و شهرسازی در شهرک شیخ شهاب‌الدین اهری سه قطعه زمین جهت احداث مسکن در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام راحل به عنوان مجری طرح قرار می‌دهد.

برچسب ها: اهر ، مسکن ، شهرستان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی