آخرین آمار جهانی ویروس کرونا در ۱۳ آذر ۹۹
کد خبر: 1029796
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jtc
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
طبق آخرین آمار تاکنون ۶۴ میلیون و ۸۴۵ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در شب گذشته با افزایش ۲۰۳ هزار مبتلا به مجموع ۱۴ میلیون و ۳۱۳ هزار مبتلا رسید.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۶۴ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۵۶۰ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۳۵۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۴ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۱۱۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۰۳ هزار و ۴۲۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۴ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۴۱ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۷۹ هزار و ۸۶۵ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۳ هزار و ۷۶۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۹ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۹۶۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۳۸ هزار و ۶۵۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۸ هزار و ۱۲۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۷۴ هزار و ۵۳۱ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، فرانسه، اسپانیا، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۲ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۴۰۱، ۲ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۳۵، یک‌میلیون و ۶۸۲ هزار و ۵۳۳، یک‌میلیون و ۶۵۹ هزار و ۲۵۶ و یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۶۱۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های آرژانتین با یک میلیون و ۴۴۰ هزار و ۱۰۳ مبتلا و کلمبیا نیز با یک‌میلیون و ۳۳۴ هزار و ۸۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۸ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۳۷۳، ۸ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۳۴۷ و ۵ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۳۵۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار جهانی ویروس کرونا در ۱۳ آذر ۹۹

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار