برداشت 4500 کیلوگرم عناب از باغات سازمان کشاورزی و موقوفات جنوب خراسان
کد خبر: 1026566
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J3W
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
در سال جهش تولید صورت گرفت؛
سرپرست سازمان کشاورزی و موقوفات جنوب خراسان از برداشت 4500 کیلوگرم عناب تر از باغات این سازمان خبر داد.

حامد حسن زاده بیان کرد: سازمان کشاورزی و موقوفات جنوب خراسان در مزرعه غدیر نهبندان، سطحی معادل سه هکتار از اراضی خود را به کاشت عناب اختصاص داده که از این سطح  2.5 هکتار بارور و 0.5 هکتار غیر بارور است.

سرپرست سازمان کشاورزی و موقوفات جنوب خراسان با اشاره به روش آبیاری باغ عناب مزرعه غدیر با استفاده از سیستم تحت فشار بابلر خاطرنشان کرد: از مزایای این روش می توان استفاده بهینه از منابع آب، تغذیه به موقع، افزایش کارایی آب، کنترل علف های هرز و... را نام برد.

وی ادامه داد: تلاش سازمان بر این بوده تا از طریق اقداماتی همچون آبیاری به موقع، محلول پاشی با استفاده از کودهای ریز مغذی، میانکاری باغ با کشت جو و برگرداندن علوفه برای حاصلخیزی بیشتر خاک پای درختان، عملکرد محصول را افزایش دهد.

حسن زاده، گستره فروش عناب برداشت شده توسط سازمان کشاورزی و موقوفات جنوب خراسان را بیشتر سطح استان تهران و همچنین استان های مجاور از جمله خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

وی با تاکید بر این که عناب تولیدی این مجموعه در رده محصولات سالم است، تصریح کرد: علاوه بر کنترل تمامی سموم مورد استفاده توسط کارشناسان سازمان، در این باغات هیچ از یک سموم غیر مجاز به کار گرفته نمی شود.

سرپرست سازمان کشاورزی و موقوفات جنوب خراسان ادامه داد: شرایط جوی حاکم در منطقه از جمله طول روز بلند و میزان تابش نور خورشید در کنار اقدامات این سازمان، باعث شده تا محصول تولیدی از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار