پولشویی، اتهام جدید علیه تاماش آیان/فساد در وزنه برداری گسترده‌تر شد
کد خبر: 1025815
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IrP
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
پولشویی اتهام جدیدی است که به رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری وارد شده است و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: اتهامات سنگینی علیه تاماش آیان رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری وارد شده است که این مسئله باعث شد فدراسیون جهانی نیز در وضعیت بحرانی قرار بگیرد.
فساد مالی، پنهان کردن دوپینگ وزنه برداران، خرید رای در کنگره انتخاباتی فدراسیون جهانی نمونه‌ای از این اتهامات علیه تاماش آیان است که این موارد باعث شد او بعد از ۴۴ سال از فدراسیون جهانی برود.
البته هنوز بررسی پرونده‌های فساد در وزنه برداری ادامه دارد و اکنون اتهام پولشویی نیز به آیان وارد شده است.
سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در گزارش جدید خود اعلام کرد روس‌ها ۵ میلیون دلار پول پرداخت کرده اند تا دوپینگ وزنه برداران روسی اعلام نشود و این پول به یک مقام عالی رتبه فدراسیون جهانی پرداخت شده است.
اما نکته این است که چگونه می‌توان این مقدار پول را از مرز‌ها عبور داد بدون اینکه مسئله‌ای پیش بیاید؟ وادا در بخشی از گزارش خود با عنوان پولشویی عنوان کرد که یک منبع محرمانه اعلام کرده تاماش آیان از پاسپورت دیپلماتیک خود که به صورت افتخاری از مجارستان دریافت کرده بود، استفاده می‌کرد.

پاسپورت دیپلماتیک به طور معمول این اطمینان را می‌دهد که دارندگان این پاسپورت و چمدان هایشان مورد بازرسی قرار نمی‌گیرند.

اکنون تحقیقات بیشتر در این مورد ادامه دارد و وادا نیز گزارش‌های خود را در اختیار کمیته بین المللی المپیک نیز گذاشته است.

این اتهام در حالی وارد شده است که پیش از این نیز وادا اعلام کرده بود نمونه دوپینگ ۱۸ وزنه بردار دستکاری شده و نمونه‌های پاک جایگزین نمونه‌های قبلی شده است. تحقیقات در این مورد نیز در حال انجام است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار