امروز در سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط انقلاب اسلامی روبه رو هستیم
کد خبر: 1019114
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H7K
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
فرمانده سپاه روح‌الله 
 فرمانده سپاه روح‌الله گفت: امروز در سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط در انقلاب اسلامی روبه رو هستیم چراکه دشمنان نظام اسلامی با همه ظرفیت ها و با استفاده از همه شگردها به میدان آمده اند و به نوعی با همه توان در عرصه های مختلف با دشمن درگیر هستیم.

 فرمانده سپاه روح‌الله گفت: امروز در سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط در انقلاب اسلامی روبه رو هستیم چراکه دشمنان نظام اسلامی با همه ظرفیت ها و با استفاده از همه شگردها به میدان آمده اند و به نوعی با همه توان در عرصه های مختلف با دشمن درگیر هستیم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله  در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه اراک گفتمهمتر از شرایط امروز راه مقابله با آن است که توسط  امام(ره) و مقام معظم رهبری ترسیم شده و خوشبختانه در چهل سال انقلاب به خوبی در این مسیر حرکت کرده ایم و باید این مسیر در گام دوم با قوت تر ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: وجود رهبری الهی در انقلاب اسلامی، ملتی بزرگ و هوشیار، آرمان های بلند و دشمن بزرگ استکبار جهانی از مهمترین مولفه های اقتدار در نظام اسلامی است که باید به آنها توجه داشته باشیم.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: امروز اگر انقلاب اسلامی در اوج اقتدار و سربلندی در بین کشورها قرار دارد و جبهه استکباری که روزی برای خود هیمنه پوشالی ساخته بود امروز در برابر انقلاب اسلامی ناتوان شده به برکت وجود این عناصر مهم اقتدار است.

کریمی افزود: البته مقام معظم رهبری در طی چندین سال گذشته مسیر مقابله با دشمن و شگردهای نوین آن را به خوبی ترسیم کردند که جهاد اکبر مهمترین راه مقابله است که در کنار جهاد با نفس و جهاد اصغر معنا پیدا می کند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز دشمن با تهاجم فرهنگی در حال آسیب زدن به برخی از ارزش های اسلامی است که تفاوت جبهه فرهنگی با سایر جبهه ها در میدان نبرد و نحوه رویارویی با دشمنان مشخص می شود چراکه برخی از آسیب های وارده در جنگ نرم جبران ناپذیر و بسیار شکننده است.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: در جبهه ای که امروز درون آن قرار داریم هرکسی به میزان توان و مسئولیت خود باید نقش آفرینی کند و لذا باید جایگاه خودمان و وظیفه ای که در آن جایگاه داریم به خوبی بشناسیم.

کریمی افزود: هرکجا که صحنه و شرایط را به خوبی شناسایی کردیم توانستیم دستاوردهای زیادی به دست آوریم و به طور مثال در طول این سال ها هرکجا تحریم دشمنان را باور کردیم دستاوردهای زیادی حاصل شده و نمونه آن را می توان در موفقیت های دفاعی و بسیاری از پیشرفت های دیگر دانست.

وی افزود: خوشبختانه هرکجا اراده ها و همت ها را به کار گرفتیم موفقیت های چشمگیری به دست آوردیم و در بسیاری از موارد حتی برای کشورهای دیگر به الگوی موفق تبدیل شدیم.

فرمانده سپاه روح الله گفت: امروز باید باور کنیم توطئه های دشمن توهم نیست و لذا باید در برابر نقشه های دشمن درست و به موقع عمل کنیم.

کریمی با اشاره به اینکه امروز اتفاقاتی که در کشورهای عربی با حمایت های رئیس جمهور آمریکا در حال انجام است به دلیل ترس از نابودی اسرائیل است بیان کرد: امروز اسرائیلی که به دنبال از نیل تا فرات بود در بزرگترین و سخت ترین تنگنا قرار گرفته و لذا دشمنان اسلام به دنبال نجات این رژیم جعلی و غاصب هستند و پشت پرده همه اقدامات اخیر کشورهای عربی و اروپایی نجات اسرائیل است.

وی اظهار کرد: امروز دشمنان در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اجازه هیچ گونه عرض اندامی ندارند و لذا شرایط امروز به هیچ عنوان با گذشته قابل قیاس نیست.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: البته مشکلاتی هم در کشور وجود دارد که نیازمند به کارگیری عزم ملی و اراده های جهادی است که اگر به درستی به کارگیری شوند قطعا همه تهدیدات به فرصت تبدیل خواهد شد و باید این باور را داشته باشیم که توان انجام هرکاری را داریم.

کریمی با اشاره به اینکه خوشبختانه در کشور هیچ گونه کمبود منابع و امکانات نداریم اما نیازمند مدیریت انقلابی، وحدت ملی، انسجام داخلی و عزم همه جانبه هستیم گفت: در سخت ترین شرایط تحریم ها موفق ترین مدیریت در برابر بیماری کرونا را داریم و کشورهایی که ادعای توان و تجهیزات پیشرفته را داشتند به وضوح دیدیم که در مقابل بیماری کرونا عاجز شدند و ما نشان دادیم در مقابل با بسیاری از کشورها برتر هستیم.

وی یادآور شد: امروز دشمن به دنبال قرار دادن ملت ایران در مقابل با نظام اسلامی است و در این مسیر از روش های کاذب و شکست خورده ای همچون دوقطبی سازی، تحریم ها، تهاجم فرهنگی و فضای مجازی نیز استفاده می کند و لذا باید هوشیارتر و دقیق تر عمل کنیم.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: سپاه نهادی است انقلابی، ولایی و مردمی که در طول این سال ها به وضوح این شاخصه ها را عملیاتی کرده و هرکجا که انقلاب و مردم نیاز داشته گوش به فرمان مقام معظم رهبری در میدان حاضر شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران پیش مرگ مردم و امت اسلامی است ، سپاه پاسداران سرباز ولایت است ، سپاه پاسداران از بطن مردم و برای مردم است ، سپاه پاسداران با همه وجود خود را وقف مردم کرده و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نیست و در آخر سپاه در طول این سال ها امتحان خود را به خوبی پس داده و از این به بعد هم با هدایت های فرمانده معظم کل قوا و کمک آحاد مردم با قوت پیش خواهد رفت.

در این آیین از تلاش های سرهنگ پاسدار محمد رضا عسگری تجلیل و سرهنگ پاسدار محمد مهجوری به عنوان فرمانده جدید سپاه اراک معارفه شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار