مصرف ماهانه مبنای تخفیف ۱۰۰ درصدی به مشترکان کم مصرف برق است
کد خبر: 1018431
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GwJ
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
سخنگوی توانیر با بیان اینکه حدود ۳۰درصد از تعداد مشترکان هر منطقه از ایران را مشترکان کم‌مصرف تشکیل می‌دهند، گفت: مشترکی که در یک ماه کم‌مصرف بوده و تخفیف ۱۰۰ درصد گرفته است، اگر در ماه‌های بعد میزان مصرف بیشتری داشته باشد، شامل چرخه تخفیف نمی‌شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، مصطفی رجبی‌مشهدی گفت: در سه سال گذشته وزارت نیرو برنامه‌ای را تحت عنوان مدیریت توأم عرضه و تقاضا مدنظر قرار داد.

وی افزود: ما در کنار توجه به ساخت نیروگاه‌ها و شبکه‌های برق، به سمت مدیریت تقاضا حرکت کردیم.

سخنگوی توانیر با اشاره به اینکه معمولاً در تابستان‌ها با رشد مصرف و اوج مصرف مواجه هستیم، اظهار داشت: در سال ۹۸ و در سال ۹۹ میزان اوج مصرف برق در کشور و در دهه گذشته به رقم بسیار پایین و مطلوبی رسید.

وی اضافه کرد: وزارت نیرو به جای فعالیت – ۳۰۰ ساعته – نیروگاهی در طی سال، از مشترکان خود درخواست کرد تا میزان مصرف برق را کاهش دهند.

مصطفی رجبی‌مشهدی ادامه داد: برای کاهش برق در ساعات اوج مصرف به از کشاورزان درخواست کردیم که پمپ‌های کشاورزی را در ساعت ۱۳ تا ۱۷ خاموش کنند و در ازای این درخواست به آن‌ها ۲۰ ساعت برق رایگان هدیه دادیم.

وی ادامه داد: آن دسته از مشترکان خانگی که امسال کم‌تر از سال قبل برق مصرف کنند، با الگوی خوش‌مصرفی وزارت نیرو مورد محاسبه نرخ برق قرار می‌گیرند.

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر افزود: وزارت نیرو در سال ۹۸ به مشترکانی که ۲ میلیارد ساعت در مصرف برق صرفه‌جویی کرده بودند، ۱۰۷ میلیارد تومان پاداش داد. وی با اشاره به طرح «برق امید»، توضیح داد: «مشترکان کم‌مصرف» و «مشترکان خوش‌مصرف» و «مشترکان پر مصرف» ذیل طرح برق امید مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

مصطفی رجبی‌مشهدی افزود: حدود ۳۰ درصد از تعداد مشترکان هر منطقه از ایران را مشترکان کم‌مصرف تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: افرادی که از وسایل برقی پر مصرف متعدد استفاده می‌کنند، نمی‌توانند در دسته مشترکان کم‌مصرف قرار بگیرند.

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر اضافه کرد: مشترکی که در یک ماه کم‌مصرف بوده و تخفیف ۱۰۰ درصد گرفته است، اگر درماه‌های بعد میزان مصرف بیشتری داشته باشد، شامل چرخه تخفیف نمی‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار