راه‌اندازی گذر فرهنگ و هنر در سبزوار معطل مانده است
کد خبر: 1010365
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EqD
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار؛
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: با وجود گذشت یک سال از پیشنهاد طرح "گذر فرهنگ و هنر" در این شهر به علت معین نکردن مکان مناسب، این طرح معطل مانده است.

رضا شجاع مقدم افزود: براساس شیوه نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص مکان برای راه‌اندازی گذرهای فرهنگ و هنر بر عهده شهرداریهاست.
وی ادامه داد: با وجود این که تاکنون برای راه‌اندازی گذر فرهنگ و هنر در سبزوار برخی مکان‌ها شامل کاروانسرای عرب‌ها، خیابان فردوسی توحید شهر و محدوده تاریخی میدان کارگر پیشنهاد شده اما مدیریت شهری در این باره به تصمیم نهایی نرسیده است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی مناسب سبزوار اجرای طرح گذر فرهنگ و هنر در این شهر رونق گردشگری و شکوفایی بخش اقتصاد این شهرستان را به همراه دارد.
شجاع مقدم افزود: در گذر فرهنگ و هنر زمینه معرفی و بازاریابی آثار فرهنگی و هنری هنرمندان شهرستان فراهم و همچنین مکانهایی از قبیل تماشاخانه، نگارخانه، نمایشگاه و موزه‌های خصوصی برای شهروندان و مسافران ایجاد می شود.
وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه تسهیلات مناسب از افراد و سرمایه‌گذارانی که در طرح گذر فرهنگ و هنر مشارکت کنند حمایت مالی و معنوی می‌کند.

شهر ۲۵۰ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار