آموزش و سواد کاربردی فناوری اطلاعات شهروندان باید ارتقا یابد
کد خبر: 1009674
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ef4
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان:
سید حمیدرضا ابطحی گفت: تفاهم نامه مشترک سازمان فاوا شهرداری با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان منعقد و در این راستا قرار است در سامانه شهر یادگیرنده اصفهان به نشانیLCITY.IR ، بیست و شش حوزه عمومی و تخصصی مورد نیاز شهروندان آموزش داده شده و سواد کاربردی فناوری اطلاعات شهر ارتقا یابد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان اظهار داشت: در این راستا کمک به ثبت پروژه شهر یادگیرنده در اتحادیه مخابرات آسیا و اقیانوسیه، همکاری در پروژه سامانه تعاملی دولت الکترونیک بر بستر شهر یادگیرنده و همکاری مشترک در زمینه توسعه اقتصاد دیجیتال شهروندی و حمایت از کسب و کارهای نوپا از دیگر موضوعات مورد توافق در این توافق مشترک می باشد.

همچنین به همکاری در اشتراک گذاری زیرساخت های ارتباطی با اپراتورهای ارتباطی نیز اشاره کرد و  افزود: در این تفاهم نامه مشترک قرار است ضمن همکاری در ایجاد تجمیع کننده اینترنت اشیا جهت ایجاد خدمات و زیرساخت های شهر هوشمند، محتواهای آموزشی مرتبط نیز در این حوزه تخصصی تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

وی در خصوص شهر یادگیرنده توضیح داد:  شهر یادگیرنده مفهومی بین المللی است که سازمان جهانی یونسکو به جهت ایجاد ارزش افزایی از مشارکت گروهی شهرهای با این هدف شبکه ای ایجاد کرده است و در جهت تحقق اهدافی مانند دستیابی به شهر خلاق و هوشمند پایدار، افزایش کارافرینی نقش آفرینی کند.

ابطحی افزود: در این راستا قرار است در سامانه شهر یادگیرنده اصفهان به نشانیLCITY.IR ، بیست و شش حوزه عمومی و تخصصی مورد نیاز شهروندان آموزش داده شده و سواد کاربردی فناوری اطلاعات شهر ارتقا یابد.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان در پایان ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت مهندس مطلب زاده، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان به جهت همراهی و همفکری در این همکاری مشترک، ابراز امیدواری کرد تا با هم‌افزایی و استفاده از توانمندی های داخلی در هر دو حوزه، زمینه توسعه خدمات به مردم عزیز اصفهان و تحقق شهر یادگیرنده و هوشمند بیش از پیش فراهم گردد.

شایان ذکر است سامانه شهر یادگیرنده به صورت مشارکتی بین سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان و شرکت دانش بنیان پیشرو اندیشه پرداز سی پل مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اصفهان در بهمن ماه سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار