شفافیت آرا جلوی مصلحت‌اندیشی نابه‌جا را می‌گیرد
کد خبر: 1007264
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E2C
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
نماینده خمینی‌شهر در مجلس معتقد است که شفافیت آرا موجب نظارت عمومی بر نمایندگان می‌شود و جلوی مصلحت‌اندیشی نا‌به‌جا را می‌گیرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به تدوین طرح شفافیت آرای نمایندگان در قوه مقننه، گفت: در همه امور باید شفافیت جاری باشد و مردمی که به یک نماینده رأی داده‌اند باید از مواضع نماینده خود در مجلس آگاه باشند. وی با بیان اینکه شفافیت آرای نمایندگان نظارت عمومی بر رفتار نماینده است، ادامه داد: رأی‌دهندگان می‌خواهند بدانند وکلای‌شان در مجلس چگونه عمل می‌کنند و مردم می‌خواهند بدانند آیا نماینده‌شان در مسیر وعده‌ها و شعار‌هایی که در ایام انتخابات سر داده حرکت می‌کند، آیا از مسیر قول‌هایی که داده منحرف شده است؟ نماینده خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: شفافیت جلوی برخی از مصلحت اندیشی‌های نا‌به‌جا را می‌گیرد، البته این بدان معنا نیست که به شکل مطلق در همه عرصه‌ها نماینده باید شفاف رأی بدهد در برخی مواقع مصلحت اقتضا می‌کند که رأی نماینده مخفی باقی بماند.

نقد علی با بیان اینکه با شفافیت کارکرد نمایندگان به شایعات و شبهاتی که درباره وکلای ملت وجود دارد پاسخ داده می‌شود، افزود: قطعاً ایجاد نظارت عمومی با شفافیت به نفع نمایندگان و مردم خواهد بود و فساد به حداقل کاهش می‌یابد. وی عنوان کرد: شفافیت آرای نمایندگان سبب می‌شود که کارنامه‌ای از عملکرد نمایندگان در چهار سال فعالیت در خانه ملت در دست مردم قرار گیرد تا مشخص شود نمایندگان در دوره نمایندگی چه عملکردی داشته‌اند و نظرشان درباره طرح‌ها و لوایح مختلف چه بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار