مهار حمله ملخ‌های مراکشی به مراتع و مزارع منطقه مغان
کد خبر: 1005334
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DX4
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: حمله ملخ‌های مراکشی به مراتع و مزارع منطقه مغان در شمال استان اردبیل با سمپاشی و کانون‌کوبی به موقع مهار شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، احمد شهریار آفت ملخ مراکشی در منطقه مغان را آفتی بومی شده و تک نسل عنوان کرد و گفت: وجود آفت ملخ در 75 هزار هکتار از مزارع و به خصوص مراتع شهرستان پارس‌آباد، اصلاندوز و بیله‌سوار مغان سال گذشته نیز مشاهده و مبارزه با این آفت از پاییز سال گذشته آغاز شد.

وی با اشاره به کانون‌کوبی آفت ملخ در مزارع شمال استان از 26 فروردین ماه امسال و آغاز عملیات کنترل و مهار آن از زمان مشاهده شده، بیان کرد: تاکنون 24 هزار و 500 هکتار از مناطق و کانون‌های آلوده به ملخ شناسایی و سمپاشی شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از شناسایی 500 کانون تکثیر ملخ در منطقه مغان خبر داد و افزود: با اقدام بموقع و با سمپاشی مراتع و مناطق آلوده با استفاده از 9 دستگاه خودرو و تراکتور سمپاش، آفت ملخ در منطقه مغان مهار شده و مشکل حادی در این زمینه وجود ندارد. 

شهریار به عشایر و دامداران منطقه توصیه کرد که حداقل تا یک هفته بعد از سمپاشی، از رهاسازی دام و طیور در مناطق سمپاشی شده در کانون‌های ملخ منطقه برای جلوگیری از تلفات احتمالی خودداری کنند.

وی با اشاره به ادامه سمپاشی و کانون‌کوبی ملخ در شمال استان اردبیل تا اوایل تیرماه، هدف از مبارزه با این آفت را جلوگیری از خسارت به مزارع و مراتع منطقه و تلاش برای به حداقل رساندن موانع جهش تولید در عرصه کشاورزی ذکر کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار