توزیع ۲۸۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی بین روستاییان آذربایجان غربی
کد خبر: 1004931
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DQZ
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی خبر داد:
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری آذربایجان غربی گفت: بالغ بر ۲۸۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در بین روستاییان واقع در حوزه های آبخیزداری استان توزیع می‌شود.

هادی قاسمی اظهار داشت: توزیع آبگرمکن های خورشیدی یکی از مهمترین طرح های عمرانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است که به جهت کاهش فشار بر عرصه های مرتعی و همچنین برای پیشگیری از تخریب جنگل و جایگزینی برای سوخت فسیلی در برخی از روستاهای هدف در سطح استان در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح در صدد هستیم هم مشارکت روستاییان را در اجرای طرح های عمرانی اداره کل به همراه داشته باشیم و هم مانع از تخریب جنگل و عرصه های مرتعی با تامین آبگرمکن های خورشیدی شویم.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح بیشتر در مناطق جنگلی و مناطقی که پوشش فضای سبز آن بالا است، اجرا می شود تا مانعی جدی برای استفاده روستاییان از هیزم برای تامین سوخت و کاستن فشار بر عرصه های مرتعی باشد.

قاسمی ادامه داد: در سال گذشته توزیع ۱۳۶ دستگاه آبگرمکن گازی با صرف اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال در مناطق روستایی اجرایی و عملیاتی شد و در سال جاری نیز برای تامین ۲۸۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال هزینه در نظر گرفته شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی