قالیباف: مهمترین اولویت مجلس یازدهم رسیدن به فهم مشترک میان نمایندگان است
کد خبر: 1004069
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DCf
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: یکی از راهبرد‌های اساسی ما در مجلس یازدهم فهم مشترک میان ۲۹۰‌نفر نماینده مجلس از موضوعات و مسائل کشور و پس از آن، پیدا کردن اولویتی مشترک است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمد باقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی منتخبین مجلس یازدهم اظهار داشت: فکر می‌کنم مهمترین راهبردی که اولویت ما است و باید به آن توجه کنیم این است که مجلس باید در عین اینکه در راس امور است؛ بداند که اسناد بالا دستی که وجود دارد چیست که ما بتوانیم در مجموعه حکمرانی کشور بر اساس حرکتی سیستمی پیش برویم.

وی گفت: طبیعتا قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی رهبری در حوزه قانونگذاری که ابلاغ شده و مسئولیت آن هم بر عهده مجلس شورای اسلامی است، باید یکی از مهمترین راهبرد‌های ما در هرگونه تصمیم گیری در مجلس باشد.

قالیباف افزود: صحبت‌هایی که در این جلسه و نشست‌های مشابه مطرح می‌شود همه از مشکلات موجود کشور است و راهکار‌هایی هم مطرح می‌شود، حالا اگر ما ۲۹۰ نفری که در مجلس هستیم به یک فهم مشترک نرسیم که چه کاری میخواهیم انجام دهیم، هر کس از منظر خودش به موضوعات می‌پردازد و در نهایت زمان را از دست می‌دهیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: فکر میکنم اگر آسیب شناسی در خصوص مجالس گذشته داشته باشیم، یکی از مهمترین چالش‌های آن همین بوده که هر گروهی و مجموعه‌ای در آن مجالس، موضوعی را برای خودش الویت قرار داده است.

وی ادامه داد: همه ما یک کل واحد هستیم که باید کاری واحد انجام دهیم تا امید در مردم ایجاد شود.

قالیباف با بیان اینکه یکی از راهبرد‌های اساسی ما فهم مشترک از موضوع است، گفت: راهبرد دیگر ما باید این باشد که پس از رسیدن به فهم مشترک، اولویت مشترک پیدا کنیم. به هرحال ما ده‌ها چالش داریم، ولی آیا میتوانیم همه آن‌ها را باهم حل کنیم؟

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین باید به جایی برسیم که بدانیم اولویت مشترک ما چیست. وقتی امروز همه می‌گوییم اولویت اول ما اقتصاد است و درست هم هست، ولی اگر ما روش مشخصی برای حل آن بین ۲۹۰ نفر نماینده مجلس نداشته باشیم به نظر من، سال‌های خودمان را از دست می‌دهیم و به نتیجه‌ای نخواهیم رسید.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار