موقوفات سنددار سلماس به هزار و ۲۵۳ موقوفه افزایش یافت
کد خبر: 1002880
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CtU
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سلماس:
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سلماس گفت: با اخذ ۵۲۰ سند جدید، تعداد موقوفات سنددار سلماس به هزار و ۲۵۳ موقوفه افزایش پیدا کرد.

حجت الاسلام اسلام دولتی اظهار داشت: در سال گذشته موفق به اخذ سند برای ۵۲۰ موقوفه شهرستان سلماس با هزینه ۲۵۰ میلیون تومانی از محل اعتبارات اداره کل اوقاف استان شده‌ایم که باعث شد تعداد موقوفات سنددار شهرستان سلماس به هزار و ۲۵۳ موقوفه افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ نیز برای اخذ ۱۲۰سند از موقوفات سلماس اقدام شده است، افزود: در سال گذشته ۱۰ وقف جدید در سلماس ثبت شده که از جمله شاخص ترین این وقف های میتوان به وقف ۲ساختمان دو طبقه به مجموع ارزش بیش از یک میلیارد تومانی اشاره کرد که با نیت ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت و نیز هزینه عزاداری و میلاد خانم فاطمه زهرا(س) وقف شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سلماس تصریح کرد: جمع درآمد موقوفات متصرفه و غیرمتصرفه سلماس در سال ۹۸ مبلغی در حدود ۳۴۷ میلیون تومان و درآمد امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان نیز ۷۵ میلیون تومان بوده که در زمینه های عمرانی، فرهنگی و مدیریتی خود امامزادگان هزینه گردیده است.

وی اضافه کرد: طلاب حوزه علمیه و سادات بی بضاعت، وقف به هزینه های جاری مساجد، خادمین مساجد، اطعام عزاداری اهل بیت، شمع در عتبات عالیات و خیرات مبرات فقرا و نیازمندان از جمله این نیات استکه از محل اجرای امینانه نیات واقفین عزیز شهرستان بالغ بر ۱۵۰میلیون تومان اجرای نیات در سال ۹۸ را از جمله عمده نیات موقوفات شهرستان عنوان کرد.

دولتی در پایان سخنان خود گفت: از محل نیات واقفین و در قالب طرح ضیافت همدلی بسته های معیشتی به ارزش مجموع ۲۰ میلیون تومان توسط اداره اوقاف شهرستان در ماه رمضان تهیه و توزیع می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی