سخنگوی نظامی گردانهای حزب الله عراق با اشاره به اینکه نامه نیروهای آمریکایی را تحویل نگرفتند، تأکید کرد که واشنگتن قصد دارد در عراق نقشه جدیدی پیاده کند.
۱۶ ایالت آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور بابت اعلام وضعیت اضطراری جهت تأمین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک شکایت کردند.
هنوز یک هفته از نشست ورشو نگذشته لهستان برای دومین بار سفیر رژیم صهیونیستی را به دلیل اظهارات وزیر خارجه جدید این رژیم احضار کرد و در همین حال نخست‌وزیر جمهوری چک هم اعلام کرده در اعتراض به مواضع نتانیاهو و سایر مقامات اسرائیل در نشست ویشگراد در قدس شرکت نمی‌کند تا علناً برگزاری این نشست نیز در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.
سجاد مرادی کلارده
محمد بن‌سلمان در میان تدابیر شدید امنیتی و برخی تجمعات اعتراضی سفری دو روزه را به پاکستان انجام داد. این سفر که نخستین دیدار بن‌سلمان در مقام ولیعهد سعودی از پاکستان به شمار می‌رود، با استقبال مقامات اسلام‌آباد از جمله عمران‌خان، نخست‌وزیر این کشور از وی انجام شد.
وزیر امور خارجه ایران گفت که شنا کردن علیه موج عظیم یکجانبه‌گرایی نظامی امریکا، نیاز به سرمایه‌گذاری، خطر کردن، شجاعت و جرئت دارد و اینکه چقدر اروپا این آمادگی را دارد، جای سؤال است. ظریف تأکید کرد که اروپا الان باید مقابل امریکا بایستد.
با پایان یافتن داعش در سوریه و خروج نیرو‌های امریکایی بحث زندانیان داعشی که اصالت یا تابعیت غربی دارند به چالشی بزرگ برای این کشور تبدیل می‌شود، به‌ویژه آنکه ترامپ به کشور‌های اروپایی هشدار داده امریکایی‌ها ممکن است این زندانیان را آزاد کنند که با واکنش سرد مقامات اروپایی مواجه شد.
عضو ارشد جنبش فتح با انتقاد از تلاش دولت ترامپ برای منزوی کردن فلسطینی‌ها گفت، جهان امروز دیگر به امریکا اجازه نمی‌دهد با حق حاکمیت سایر ملت‌ها هرگونه که خواست رفتار کند.
در سفر ولیعهد عربستان به پاکستان، دو کشور قرارداد سرمایه‌گذاری ۲۰میلیارد دلاری در حوزه‌های پتروشیمی، انرژی، معدن، پالایشگاه، انرژی‌های تجدیدپذیر، بخش خدمات و ورزش امضا کردند؛ سرمایه‌گذاری‌هایی که بیشتر با هدف وارد کردن اسلام‌آباد به اردوگاه سعودی در منطقه انجام شده است.
یک مجری شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که سربازان این رژیم "وحشی‌هایی انسان‌نما" هستند.
اذعان «وال‌استریت‌ژورنال» به ناتوانی امریکا در برابر ایران
یک روزنامه آمریکایی در مطلبی نوشته است درخواست معاون رئیس‌جمهور آمریکا برای اعمال فشار بر ایران هنگام سفرش به اروپا گوش شنوایی نداشته و با بی‌اعتنایی مقام‌های اروپایی مواجه شد.
۲