وزیر امور خارجه قطر با تأکید بر اینکه ایران و قطر مرز مشترک دارند، درباره روابط با ایران و ترکیه گفت: ما بر اساس نیاز‌های مردم خود تصمیم می‌گیریم با چه کشوری ارتباط داشته باشیم.
مخالفت با اعلام وضعیت اضطرای رئیس‌جمهور امریکا برای ساخت دیوار در مرز مکزیک آرام‌آرام شکل و شمایلی جدی به خود می‌گیرد. اولین گام، ایجاد یک کمپین حقوقی علیه ترامپ است که از همین حالا به راه افتاده، کمپینی که عقبه آن، یک کمپین سیاسی گسترده علیه دونالد ترامپ را به دنبال خواهد داشت.
در پی حمله انتحاری چهار شنبه در سیستان و بلوچستان، وزارت خارجه ایران، رفعت مسعود، سفیر پاکستان در تهران را احضار کرد و از اسلام‌آباد خواست در شناسایی و دستگیری عوامل جنایت تروریستی جاده خاش – زاهدان اقدامات سریعی انجام دهد.
هادی محمدی
در کمترین فاصله زمانی از جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی که سرافکندگی همه شیاطین را به‌دنبال داشت، عمق کینه‌ورزی آن‌ها در خاش-زاهدان به شهادت ۲۷ تن از پاسداران مرز‌های سرزمین و انقلاب، توسط باند شرور و مزدور به نام جیش‌الظلم منجر شد.
وزیر امور خارجه کشورمان در نشست امنیتی مونیخ با تصریح بر اینکه در موضوع موشکی طبق خوشایند فرانسوی‌ها عمل نخواهد کرد، بعد از نشست، هشداری توئیتری داد که اروپا باید به مسئولیت خود در مواجهه با یکجانبه‌گرایی امریکا عمل کند.
بشار اسد در یکی از معدود سخنرانی‌های عمومی خود حمله تندی علیه رجب طیب اردوغان کرد و همزمان به کرد‌ها هشدار داد که هر لحظه ممکن است از سوی امریکا به «عثمانی‌ها» فروخته شوند.
انصارالله یمن اعلام کرد که نیروهایش بر مواضع ارتش عربستان در داخل خاک این کشور مسلط شده‌اند.
فؤاد ایزدی گفت: برخی تلاش می کنند واقعیت های لیبرال دموکراسی را به گونه دیگری جلوه دهند در حالی که طبق پژوهش ها اگر فردی در آمریکا نسبت به رقیبش بیشتر هزینه کند احتمال پیروزی اش ۹۴ درصد است.
رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات در زمان مقرر شده نشانگر قدرت ملت و دولت سوریه است به طرح های تجزیه طلبانه ای که به سوریه محدود نمی ماند، اشاره کرد.
۳