بشار اسد در یکی از معدود سخنرانی‌های عمومی خود حمله تندی علیه رجب طیب اردوغان کرد و همزمان به کرد‌ها هشدار داد که هر لحظه ممکن است از سوی امریکا به «عثمانی‌ها» فروخته شوند.
انصارالله یمن اعلام کرد که نیروهایش بر مواضع ارتش عربستان در داخل خاک این کشور مسلط شده‌اند.
فؤاد ایزدی گفت: برخی تلاش می کنند واقعیت های لیبرال دموکراسی را به گونه دیگری جلوه دهند در حالی که طبق پژوهش ها اگر فردی در آمریکا نسبت به رقیبش بیشتر هزینه کند احتمال پیروزی اش ۹۴ درصد است.
رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات در زمان مقرر شده نشانگر قدرت ملت و دولت سوریه است به طرح های تجزیه طلبانه ای که به سوریه محدود نمی ماند، اشاره کرد.
نیویورک تایمز از عملیات جاسوسی یک افسر آمریکایی برای ایران خبر داد
در کیفرخواست ارائه شده علیه مونیکا ویت. اعلام شده که این افسر ضد اطلاعاتی اسم رمز‌های حقیقی و همچنین برخی مأموریت‌های اطلاعاتی مخفیانه پنتاگون را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است.
یک نظامی ارشد فرانسوی به خاطر اذعان به کشتار غیرنظامیان سوری در حملات ائتلاف آمریکایی ضدداعش، توبیخ و مجازات می‌شود.
دکتر سید نعمت‌الله عبدالرحیم‌زاده
۳۵ روز طول کشید تا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، با کنگره بر سر لایحه بودجه به توافق برسد تا تعطیلی بخش قابل‌توجهی از دولت فدرال در طی این مدت تمام شود.
نیرو‌های کردی تحت حمایت امریکا نه با مبارزه بلکه از طریق توافق، بر آخرین منطقه تحت کنترل داعش در شرق فرات مسلط شدند.
کویت می‌گوید که عکس دسته‌جمعی در کنار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست ورشو به معنای عادی‌سازی روابط با این رژیم نیست. اما براساس اعلام منابع صهیونیستی نخست‌وزیر این رژیم طی یک سال گذشته به چهار کشور عربی «مخفیانه» سفر کرده است. بماند که در سایه همکاری تل‌آویو در آموزش نظامیان متجاوز علیه یمن ارتباط مقامات مستقیم رژیم صهیونیستی و سعودی تقریباً هفتگی شده، اما ریاض فعلاً خواسته این روابط پنهان بماند و از عواقب این افشاگری صهیونیست‌ها بیمناک است، چیزی که نشان می‌دهد سران عرب اگرچه خائنانه در مسیر عادی‌سازی هستند، اما در عین حال از خیزش افکار عمومی کشورشان هم در هراسند. در چنین شرایطی دولت پاکستان گویی که نخواسته باشد از رهبران عرب عقب بیفتد، از قصد عادی‌سازی رابطه با تل‌آویو خبر داد.
در پی اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی رئیس‌جمهور امریکا، چندین گروه فعال امریکایی اعلام کردند که قصد ثبت شکایتی با هدف پایان دادن به وضعیت اضطراری ملی اعلام شده از سوی دونالد ترامپ به منظور اجرای پروژه دیوار مدنظرش در مرز جنوب این کشور با مکزیک را دارند. رهبر مجلس نمایندگان هم گفته است که ترامپ را به دادگاه می‌کشاند.
۳