یک نماینده کنگره آمریکا با انتشار ویدئویی به شدت رئیس‌جمهور کشورش را به باد انتقاد گرفت و او را «برادر بزرگ» گروه تروریستی القاعده خواند.
هادی محمدی
از زمانی که مرسی به ریاست جمهوری مصر انتخاب شد، محاسبات و ارزیابی‌های استراتژیک از محیط منطقه‌ای رژیم صهیونیستی بر این مسئله تأکید کرد که قدرت‌یابی تفکر اخوانی، شرایط تضمین نشده‌ای در جغرافیای گسترده‌ای از منطقه برای صهیونیست‌ها شکل می‌دهد و قادر است مؤلفه‌های امنیت و قدرت را برای صهیونیست‌ها در تنگنا قرار دهد؛
پنتاگون در حال آماده کردن «گزینه‌های نظامی جدید بازدارنده» برای مقابله با نفوذ روسیه، کوبا و چین در ونزوئلا است که در عین حال وارد مرحله اقدام نظامی فعال نشود.
ظریف از احتمال به کار افتادن مکانیسم بند ۳۷ سخن گفت
وزیر خارجه ایران برای اولین بار هشدار داده اگر بین چیز‌هایی که ایران بر اساس برجام داده و چیز‌هایی که گرفته توازنی ایجاد نشود، ممکن است اجرای بخش‌هایی از این توافق را متوقف و سطح غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد. ظریف گفته که ایران نیازی به لغو برجام ندارد.
نیرو‌های خلیفه حفتر با چراغ سبز جبهه عربی- غربی در حال پیشروی به سمت پایتخت لیبی هستند
در پی پیشروی شبه‌نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی تحت امر خلیفه حفتر به سمت پایتخت این کشور، وزارت کشور دولت وفاق ملی، وضعیت فوق‌العاده در طرابلس را تشدید کرد. رئیس دولت وفاق ملی هم با تأکید بر قدرت‌گیری مجدد داعش در لیبی، به کشور‌های اروپایی درباره سرازیر شدن موج مهاجران به سمت این قاره در نتیجه تشدید جنگ هشدار داد.
شورای نظامی انتقالی سودان با اعلام اینکه نیرو‌های سودانی حاضر در ائتلاف سعودی در یمن باقی خواهند ماند، تردید‌ها درباره ماهیت دولت نظامی جدید را برطرف کرد.
وزیر خارجه امریکا با این ادعا که واشنگتن به دنبال تغییر ماهیت (در برابر تغییر رژیم) جمهوری اسلامی است، بار دیگر تأکید کرد ایران باید مانند یک «کشور عادی» رفتار کند؛ سخنانی که می‌توان آن را صورتبندی مجدد همان استراتژی شکست‌خورده تغییر رژیم ایران در نظر گرفت. سخنرانی مایک پمپئو ساعتی پس از آن انجام شد که او در تگزاس با گروهی از ایرانی‌های مقیم امریکا دیدار کرد که به تازگی به ایران سفر کرده‌اند. وزیر خارجه امریکا در گفت‌وگو با این افراد به دنبال اطلاع از وضعیت داخلی ایران به خصوص مناطق خارج از تهران بوده است.
تصمیم دولت امریکا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست گروه‌های تروریستی را فقط نتانیاهو و آل‌سعود و دنباله‌رو‌های اماراتی‌شان جدی گرفتند و البته اینستاگرام! مدیران این شبکه اجتماعی آنقدر به نظر دولت متبوع خود اهمیت می‌دهند که صفحاتی را که به نام فرماندهان کنونی و اسبق سپاه پاسداران در این شبکه اجتماعی ایجاد شده، ۲۴ ساعت پس از اعلام تروریستی بودن سپاه در سامانه‌های امریکا حذف کردند.
یادداشت سردبیر
«کازیمودو»، نگهبان گوژپشت کلیسای نتردام که کر و از یک چشم کور بود، به «اسمرالدا» دختری کولی و زیبارو عشقی پنهان داشت. در روزی که اسمرالدا را برای توبه قبل از اعدام به مقابل نتردام آوردند، کازیمودو او را ربود و به برج‌های کلیسا برد و از آنجا خطاب به جمعیت فریاد کشید: «اسمرالدا اینجا پناهنده است.» گوژپشت نتردام از همانجا به دفاع از اسمرالدا برخاست، در حالی که زبانه‌های دود و آتش کلیسا را فراگرفته بود.
کلیسای نوتردام پاریس دچار حادثه آتش سوزی شد و فورا در راس اخبار جهان قرار گرفت و البته در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب گسترده‌ای داشته است. این کلیسای چندهزار ساله مذهبی به دلیل رمان تاریخی گوژپشت نوتردام، ویکتور هوگو شهرتی بی مانند برای مردم جهان دارد.
۳