در آستانه شروع عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی ادلب از دست تروریست‌ها، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شنبه شب بار دیگر فرودگاه دمشق را مورد هدف قرار دادند که پدافند هوایی سوریه با موفقیت این حمله را دفع کرد و متعاقب آن آژیر در بلندی‌های جولان به صدا درآمد.
شادی دولت اوباما از مثلث روحانی، ظریف، صالحی
با خواندن فصل ۱۸ کتاب تازه منتشر شده وزیر امور خارجه اسبق امریکا همچنان زوایای مهمی از پرونده هسته‌ای ایران برای ثبت در تاریخ آشکار می‌شود، البته با این ملاحظه که بالاخره این روایتی امریکایی از ماجراست.
یک روز بعد از انتخاب محمد الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان عراق، بر سر هیئت رئیسه پارلمان نیز توافق شد و حالا رایزنی‌ها برای تعیین نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور تشدید شده است. شانس عادل عبدالمهدی سیاستمدار، اقتصاددان شیعه عراقی و وزیر سابق نفت برای نخست‌وزیر شدن، بیش از دیگران است.
«نارندرا مودی» برای نخستین بار بعد از رسیدن به این سمت در سال ۲۰۱۴ در عزاداری شیعیان در شهر «ایندور» شرکت کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری پی. تی. آی، سخنگوی جامعه مسلمانان بوهرا، گفته که این نخستین باری است که یک نخست‌وزیر هند در برنامه‌های آیینی شیعیان در محرم که هر ساله در ۱۰ روز نخست ماه محرم برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.
باب وودوارد در بخشی از کتاب جدید خود به نقش داماد رئیس‌جمهور آمریکا در رسیدن محمد بن سلمان به ولیعهدی عربستان سعودی پرداخت.
پروفسور حسین عسکری معتقد است که ایالات متحده آمریکا با کمک به عربستان سعودی مرتکب اشتباه وحشتناکی شده و آن درواقع حمایت کورکورانه از عربستان است.
گفتگو‌های آبی بین ایران و افغانستان سالیان زیادی است که همواره به عنوان یکی ازموضوعات مورد بحث میان مقامات دو کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است. این روز‌ها صحبت از توافق کلی در مساله آب میان دو کشور مطرح شده است، گرچه سیاست همسایگی و گفتگو همواره موجب شده تا مسئولان دو کشور ایران و افغانستان از طریق دیپلماسی مساله "آب" را بررسی کنند.
دفتر امور پناهندگان فلسطینی در جنبش حماس در سالگرد جنایت رژیم صهیونیستی و مزدورانش در اردوگاه‌های فلسطینی صبرا و شتیلا در لبنان تاکید کرد که عاملان این جنایت باید تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و محاکمه شوند.
یکی از معارضان سرشناس سعودی در لندن، گفت که ولیعهد عربستان سعودی برای خود از میان نزدیکانش دشمنان زیادی خلق کرده است و در معرض سقوط تدریجی قرار دارد.
روزنامه فرانسوی ' لوپوئن ' روز شنبه نوشت: اتحادیه اروپا به دنبال نوعی ' مبادله پایاپای بسیار پیچیده با ایران ' است.
۳