طالبان خطاب به دولت کابل:
طالبان در حالی اعضای تیم ۱۴ نفره مذاکره با امریکا را معرفی کرده که همچنان بر موضع مذاکره نکردن با دولت افغانستان پافشاری می‌کند. سخنگوی جنبش طالبان در گفت‌وگو با روزنامه الشرق‌الاوسط گفته که این جنبش هرگز با دولت کابل مذاکره نخواهد کرد. وی دو گزینه پیش روی اعضای این دولت قرار داد و گفت: یا توبه کنند یا پس از رفتن نیرو‌های خارجی به «شیوه افغانی» با آن‌ها برخورد می‌شود.
یک رسانه صهیونیستی گزارش داد که دولت جدید لبنان به حزب‌الله اجازه حفظ سلاح‌های خود و مقاومت در برابر اشغالگری اسرائیل را داده است.
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد شهروندان فرانسه و آلمان به رؤسای جمهور روسیه و چین بیشتر از رئیس‌جمهور امریکا اعتماد دارند.
هادی محمدی
بعد از چانه‌زنی‌های رنج‌آور امریکا با ترکیه و نهایتاً با داعش در شرق فرات، خروج تدریجی نیرو‌های امریکایی از سوریه آغاز شد. این ستون نظامی از پایگاه شدادی در جنوب حسکه حرکت کرده، به سمت مرز‌های عراق رفته‌اند تا در چند پایگاه امریکایی در عراق مستقر شوند.
حضور نیرو‌های امریکایی در خاک عراق به مناقشه‌ای بین دو کشور تبدیل شده است و عراقی‌ها خواهان خروج سریع امریکایی‌ها هستند. نخست‌وزیر عراق در دیدار با سرپرست وزارت دفاع امریکا تأکید کرد که حضور هیچ پایگاه نظامی خارجی در خاک عراق پذیرفتنی نیست و این حضور تنها برای مقابله با تروریسم است.
کنفرانس ورشو که قرار بود به مرکزی دیپلماتیک و جهانی علیه ایران تبدیل شود در حال تبدیل شدن به نماد ضعف امریکا در مقابله با تهران است، تا حدی که واشنگتن مجبور شده دست به دامن ربات‌های توئیتری شود تا با ایجاد جو روانی در فضای مجازی ابهت جعلی به این کنفرانس بدهد.
پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره جزئیاتی را درباره نشست ضدایرانی ورشو که قرار است امروز و فردا در لهستان برگزار شود، منتشر کرد.
تبعیض گسترده در بازار کار آمریکا تنها بر یک باور نادست استوار است؛ نیاز سیاهپوستان به آموزش بیشتر در قیاس با افراد سفیدپوست.
مقام‌های آلمان، فرانسه و انگلیس:
مقام‌های فرانسه، آلمان و انگلیس ضمن مضر خواندن نشست لهستان تاکید کردند وزیر خارجه آمریکا این نشست را بدون مشورت یا توجه به نظرات «شرکای سنتی ایالات متحده» پیش برده است.
"دولت لهستان با میزبانی کنفرانس بین‌المللی درباره خاورمیانه امیدوار است روابطش با واشنگتن را تقویت کند، اما این اقدام روابط ورشو با کشور‌های دیگر را به خطر می‌اندازد. "
۵