دفتر امور پناهندگان فلسطینی در جنبش حماس در سالگرد جنایت رژیم صهیونیستی و مزدورانش در اردوگاه‌های فلسطینی صبرا و شتیلا در لبنان تاکید کرد که عاملان این جنایت باید تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و محاکمه شوند.
یکی از معارضان سرشناس سعودی در لندن، گفت که ولیعهد عربستان سعودی برای خود از میان نزدیکانش دشمنان زیادی خلق کرده است و در معرض سقوط تدریجی قرار دارد.
روزنامه فرانسوی ' لوپوئن ' روز شنبه نوشت: اتحادیه اروپا به دنبال نوعی ' مبادله پایاپای بسیار پیچیده با ایران ' است.
روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی با اشاره به اختلافات میان رییس‌جمهوری و وزیر دفاع آمریکا، آینده کاری جیمز ماتیس را در هاله‌ای از ابهام دانسته و نوشت، دونالد ترامپ درصدد آن است که پس از انتخابات میان‌دوره‌ای، فرد دیگری را به ریاست پنتاگون بگمارد.
وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه تهران دیگر وقتش را برای گفت‌وگوی مستقیم با واشنگتن هدر نخواهد داد و تنها راه گفت‌وگو برگشت دولت امریکا به برجام است، به اروپایی‌ها هشدار داد که باید اثرات تحریم‌های امریکا را جبران کنند. هرچند او واکنش ایران را به فراهم نشدن توقعاتش از اروپا، نه خروج از برجام بلکه کاهش پایبندی به برخی از بند‌های آن خواند.
احمد کاظم زاده
با گذشت زمان، ائتلاف مهاجم علاوه بر مقاومت‌های خارجی با چالش‌های روزافزون داخلی مواجه می‌شود. اعضای این ائتلاف از راستگرایان امریکایی و اسرائیلی به رهبری ترامپ و نتانیاهو و تازه به قدرت رسیده‌های سعودی و اماراتی به سرکردگی محمد بن‌سلمان و محمد بن زاید تشکیل شده است.
محمد الحلبوسی با حمایت شیعیان رئیس پارلمان شد تا گام اول تشکیل دولت برداشته شود
نشست پارلمان عراق به منظور انتخاب هیئت رئیسه جدید دیروز برگزار شد و در نهایت محمد الحلبوسی، فعال سیاسی عراقی که از حمایت گروه حشدالشعبی برخوردار است، با کسب ۱۶۹ رأی به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد. با انتخاب رئیس پارلمان، اولین گام عراقی‌ها برای تشکیل دولت جدید برداشته شد و می‌تواند به بلاتکلیفی سیاسی در این کشور پایان دهد.
نیرو‌های حشد شعبی عراق نفوذ اعضای گروه تروریستی داعش به اطراف شهر "بلد" در جنوب سامرا واقع در شمال بغداد را ناکام گذاشتند.
«حفظ برجام» همچنان یک مناقشه جدی در قاره سبز است. اگرچه نقطه آغاز این مناقشه، خروج «دونالد ترامپ» از توافق هسته‌ای بود، اما هم‌اکنون مناقشه برجامی اروپاییان از فاز «غیرآشکار» وارد فاز «آشکار» شده است!
انتخابات میان دوره‌ای کنگره امسال برای رئیس جمهور آمریکا حکم مرگ و زندگی را دارد؛ در صورتی که جمهوری خواهان شکست بخورند، مسیر شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی هموارتر می‌شود.
۴