در فرانسه و آلمان خطر رشد احزاب افراطی همچنان جدی است. حزب مهاجرستیز «جبهه ملی» فرانسه به رهبری «مارین لوپن» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تا مرحله نهایی پیش رفت و توانست نزدیک به 34 درصد آرا را کسب کند.
دولت افغانستان همچنان از روند مذاکرات بیرون است
در نگاهی به سخنان و موضع‌گیری‌های دولت افغانستان و همچنین سیاسیون این کشور، نوعی نگرانی و بی‌اعتمادی جدی حتی به مواضع و سخنان مقام‌های امریکایی و به خصوص زلمی خلیل‌زاد وجود دارد؛ نگرانی و بی‌اعتمادی که به نوعی ناشی از احتمال هرنوع تصمیم یک‌جانبه از سوی امریکا در مورد آینده افغانستان و معامله کردن با سرنوشت مردم این کشور است.
فردی که از لحظات جنایت خود در مسجد نیوزیلند فیلمبرداری کرده، علاقه شدیدی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دارد!
"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در پیام تسلیت خود برای نخست وزیر نیوزیلند، تاکید کرد که حمله تروریستی علیه مردم نمازگزار، خشم و نفرت مردم روسیه را برانگیخته و مسکو خواستار مجازات عاملین این جنایت است.
تروریست نیوزیلندی خطاب به مردم ترکیه اعلام کرده: «می‌توانید در خاک خود با آرامش زندگی کنید، به شما آسیبی نخواهد رسید. اما در سمت غرب (بخش اروپایی استانبول) جایی را برای زندگی امتحان نکنید زیرا شما را خواهیم کشت.»
مقامات دولت ترامپ امروز به تاجران جهان پیام دادند که تجارت قانونی با ایران که تاکنون به دلیل تحریم‌ها محدود شده، با رسیدن به سالگرد خروج ترامپ از معاهده برجام محدود‌تر هم خواهد شد!
ظهر امروز به وقت محلی (بامداد به وقت تهران) رسانه‌های نیوزلندی از وقوع حمله مسلحانه به دو مسجد در شهر «کریست چرچ» خبر دادند. حدود دویست نفر در حال ادای نماز جمعه در این دو مسجد بودند که تروریست‌ها به سمت آن‌ها آتش گشودند.
تیراندازی در دو مسجد در شهر «کرایست چرچ» نیوزیلند، تا کنون دست کم ۴۹ کشته و ۵۰ زخمی برجا گذاشته است.
پس از آنکه برخی رسانه‌ها شامگاه پنجشنبه از به صدا درآمدن آژیر‌های خطر حملات موشکی در شهر تل‌آویو خبر دادند، ساعتی پیش اعلام شد که دو موشک به این شهر شلیک شده است.
رهبران سیاسی و مسلمان در سراسر جهان انزجار خود را بابت تیراندازی‌های مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند که ۴۰ کشته برجای گذاشت، ابراز کردند.
۴