عکس - ورزشی
ورزشی
مراسم رونمایی از تندیس‌های ۶ تن از قهرمانان افتخار آفرین ورزش کشور سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ با حضور مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و برخی از روسای فدراسیون‌ها و قهرمانان و خانواده‌های آن‌ها در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مراسم از تندیس مرحوم ناصر گیوه چی، مرحوم توفیق جهانبخت، عبداله موحد، عباس جدیدی، حسین رضازاده و علی کشفیان رونمایی شد.
المپیکی‌های شمشیربازی بعد از ۹ ماه دوباره دور هم جمع شده‌اند و از هفته گذشته سالن شمشیربازی آکادمی ملی المپیک میزبان پیمان فخری و شاگردانش است که خودشان را برای بازی‌های توکیو آماده می‌کنند؛ رشته‌ای که زمستان گذشته توانست سهمیه تیمی المپیک را بگیرد. ملی‌پوشان اسلحه سابر در حالی این روز‌ها اولین اردوی‌شان را بعد از کرونا برپا کرده‌اند که هم‌قسم شده‌اند موفقیت‌های شمشیربازی را در توکیو هم ادامه دهند؛ تیمی که با حضور مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی قرار است به المپیک برود و مانند تمام سال‌های اخیر معادلات این رشته را به هم بزند. گزارش اختصاصی جوان از تمرین تیم ملی شمشیر بازی را در Javann.ir/004K7c بخوانید.
مسابقات فوتبال چهارجانبه پیشکسوتان به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در مجموعه ورزشی دوکوهه برگزار شد و با قهرمانی تیم پیشکسوتان سایپا به پایان رسید.
مراسم پویش کمک مومنانه قهرمانان و پهلوانان کشتی ایران روز سه شنبه با حضور جمعی از قهرمانان و پهلوانان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در خانه کشتی ایران برگزار شد.
مراسم افتتاح تالار مشاهیر ورزش سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹، با حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، پیروز حناچی، شهردار تهران و سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.
صبح امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت مراسم اولین سالگرد تاسیس موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک با حضور دکتر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
مراسم بازگشایی و نامگذاری خانه کشتی شهید ابراهیم هادی صبح امروز دوشنبه با حضور سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از قهرمانان، پیشکسوتان و مسئولان ورزش و خانواده آن شهید والا مقام در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.
اولین نشست خبری دراگان اسکوچیچ، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران شنبه ۲۶ بهمن ماه با حضور اصحاب رسانه در هتل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد.
دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال و در قالب دربی ۹۱ پایتخت از ساعت ۱۵:۳۰ پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد. این دیدار جذاب در نهایت با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید.
در آغاز دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتور، يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ,و از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند. این دیدار با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم پرسپولیس تمام شد.