جزئیات برگزاری کلاس‌های مجازی دانشگاه آزاد اعلام شد
کد خبر: 996169
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B9F
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
رئیس دانشگاه آزاد جزئیات برگزاری کلاس‌های مجازی آنلاین این دانشگاه را اعلام کرد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، در بخشنامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی استانی و واحد‌های ویژه جزئیات برگزاری کلاس‌های آموزشی مجازی آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

طهرانچی در این بخشنامه ضمن تبریک سال نو تأکید کرده تمام واحد‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه موظف به برگزاری کلاس‌های آموزشی غیرحضوری برخط مطابق تقویم و برنامه آموزشی و درسی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ هستند و به این منظور مسئولین تمام واحد‌ها و مراکز دانشگاه موظف اند به تمام اساتید به منظور برگزاری کلاس غیرحضوری برخط و دانشجویان جهت حضور در کلاس یاد شده اطلاع رسانی کنند.

براساس بند‌های این بخشنامه برگزاری کلاس‌ها به صورت غیربرخط قابل قبول نیست. همچنین برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برخط از تاریخ ۵ لغایت ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۹ اختیاری بوده و اساتید می‌توانند طبق برنامه زمانبندی قبلی کلاس (براساس برنامه ریزی درسی نیمسال دوم) و یا در زمان دیگری نسبت به برگزاری کلاس‌های جبرانی خود اقدام کنند.

در این بخشنامه آمده است هماهنگی برگزاری کلاس‌های جبرانی توسط حوزه آموزشی واحد‌ها صورت می‌گیرد و در زمان‌های برگزاری جبرانی، پشتیبان‌های واحد باید متناسب با تعداد کلاس جبرانی پاسخگوی تماس‌های دانشجویان و اساتید باشند تا مسائل آن‌ها را مرتفع نمایند.

در این بخشنامه تأکید شده پشتیبانی برگزاری کلاس‌های آموزشی در ایام نوروز برعهده کمیته پشتیبانی واحد‌ها بوده و کارشناسان فنی واحد الکترونیکی از طریق تلفن ۴۲۸۶۳۳۷۷ و همچنین در گروه‌های ایجاد شده در شبکه‌های مجازی، پشتیبانی فنی کمیته‌های یاد شده در واحد‌ها را برعهده خواهند داشت.

براساس بند‌های این بخشنامه واحد‌ها موظف‌اند مشخصات و شماره تلفن‌های پشتیبان‌های واحد را به اساتید و دانشجویان اطلاع‌رسانی کنند. جهت افزایش کیفیت آموزشی تدریس در شیوه غیرحضوری برخط، اساتید تمام رشته‌ها ملزم به استفاده از پاورپوینت در هنگام تدریس خویش هستند.

همچنین مسئولین آموزشی واحد‌ها و مراکز برعملکرد آموزشی اساتید و دانشجویان براساس آئین‌نامه‌های آموزشی نظارت می‌کنند و در این فرآیند مسئولیتی برعهده واحد الکترونیکی نیست.

براساس بند‌های این بخشنامه در صورت لزوم به ادغام یا تغییرات جزئی در برنامه اجرایی آموزش مجازی، متولی هر واحد نسبت به بارگذاری درخواست اصلاحیه در آدرس azad.iauec.ac.ir/order۲ اقدام کنند. در این صورت نیازی به ارسال مجدد درخواست‌ها به صورت کلی نبوده و باید فقط لیست اصلاحات بارگذاری شود.

در این بخشنامه تأکید شده در صورت لزوم اطلاع رسانی‌های بعدی به رؤسای استان‌ها و واحد‌های جامع مستقل انجام خواهد شد.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار