انقلابی‌ها قائل به تقابل با دنیا نیستند
کد خبر: 989882
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Vq
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
معاون سیاسی سپاه:
برخلاف آنچه عده‌ای می‌گویند که استقلال، تقابل با دنیاست، اما شخصیت‌های انقلابی اعتقادی به تقابل با دنیا ندارند و اصل بر ارتباط با دنیاست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش مهر، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه در گفت‌وگویی با تأکید بر اهمیت استقلال در گفتمان انقلاب اسلامی، اظهار کرد: زمانی که حضرت امام (ره) بعد از خطبه‌ها و بیانات طوفانی علیه لایحه کاپیتولاسیون تبعید شدند، مهماندار هواپیما در مسیر ترکیه از ایشان سؤال کرد که جرم شما چیست. امام (ره) در پاسخ گفتند، جرم من دفاع از استقلال وطنم است.
وی مفهوم استقلال را دارای ارزش ذاتی دانست و افزود: در تقویم بسیاری از ملل شاهد روزی برای گرامیداشت و جشن استقلال هستیم و ما برای رسیدن به مدلی مفهومی از استقلال، در جمهوری اسلامی باید به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بنگریم.

استقلال، آزادی جمعی است
معاون سیاسی سپاه با اشاره به توصیه رهبر انقلاب در این بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به استقلال کشور گفت: رهبر انقلاب از استقلال به عنوان «آزادی جمعی» یاد می‌کنند، یعنی خداوند انسان را آزاد آفریده، نه مخلوق دیگران و انسان باید حریت خود را حفظ کند. سردار جوانی معنای استقلال را در ایمنی از قلدری و سلطه‌گری قدرت‌ها دانست و با بیان اینکه اسارت و اعمال نفوذ دشمن موجب مرگ استقلال است، ادامه داد: قبل از انقلاب ۲۶هزار امریکایی در ارتش ما حضور داشتند، حتی شاه هم به امریکایی‌ها وابسته بود، سپس چپاول منافع و غارت کشور پیش آمد که به نوعی تحقیر ملت ایران بود.
وی با اشاره به لزوم حرکت کردن بر اساس منافع ملی بر اساس بیانیه «گام دوم انقلاب» اظهار کرد: مردم باید به منافع خود و دولت به منافع جامعه توجه داشته باشند. مدل استقلال در جمهوری اسلامی مبنی بر عنصر ملیت و اسلامیت است و ما این منافع را صرفاً در بعد مادی تعریف نمی‌کنیم.
محاسبه منافع زیر بار ظلم نرفتن، ریالی و دلاری نیست
معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه درخصوص رابطه با امریکا نمی‌شود یک روز دم از عدم رابطه زد و روز دیگر دولتمردان بگویند به دلیل یکسری اقتضائات باید با امریکا ارتباط داشته باشیم، تصریح کرد: اگر با امریکا رابطه نداریم و در مقابل او می‌ایستیم، به دلیل خلق و خوی امریکایی‌ها و منافع ملی ماست. در باور‌ها و اعتقادات ما نرفتن زیر بار ظلم و دفاع از مظلوم، وجود دارد و محاسبه منافع ریالی، ارزی و دلاری نیست.
سردار جوانی با تأکید بر اینکه ایستادگی در برابر امریکایی‌ها در دنیای ارتباطاتِ امروزی امری شدنی است، خاطرنشان کرد: استقلال به معنای رفع رابطه با دیگران نیست. ما می‌توانیم با همه کشور‌ها رابطه داشته باشیم و استقلال خود را نیز حفظ کنیم. در حقیقت معنای استقلال زیر بار ظلم نرفتن است، یعنی بر اساس منابع و هویت ملی تصمیم بگیریم.

اصل بر ارتباط با دنیاست
معاون سیاسی سپاه با اشاره به شعار «مرگ بر امریکا» که در تظاهرات ملت عراق در مخالفت با اشغال سرزمینشان توسط تروریست‌های امریکایی سر داده شد، اظهار کرد: این الگو از کجا آمده که می‌توان در مقابل امریکا ایستاد؟ استکبار از این نگران است که باور جمهوری اسلامی که بر اساس ِ آن انقلاب کرد، جهانی می‌شود.
سردار جوانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تأکید کرد: معنای استقلال، محبوس کردن مسائل اقتصادی و سیاسی درون مرز‌های کشور نیست و ادامه داد: برخلاف آنچه عده‌ای می‌گویند استقلال، تقابل با دنیاست ولی شخصیت‌های انقلابی اعتقادی به تقابل با دنیا ندارند و اتفاقاً اصل بر ارتباط با دنیاست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار