تعداد مراکز فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت به ۱۷۱۲ رسید
کد خبر: 989172
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049KO
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
تعداد مراکز فرهنگی و مذهبی ساخته و تکمیل شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به ۱۷۱۲ پروژه در کشور رسید.
سرويس ايران جوان آنلاين: به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد تاکنون ۱۷۱۲ مرکز فرهنگی و مذهبی شامل مسجد، حسینیه، مصلی، حوزه علمیه، خانه عالم و دارالقرآن را در ۳۲ استان کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست احداث و تکمیل دارد.

محمد مهجوری گفت: از ۱۷۱۲ پروژه فرهنگی و مذهبی مذکور، ۱۲۱۵ پروژه به بهره‌برداری رسیده و مابقی در دست احداث است.
وی با تأکید بر این‌که این مراکز فرهنگی و مذهبی در تمامی استان‌های کشور ساخته شده است، اظهار داشت: استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و مازندران به ترتیب دارای بیشترین سهم از پروژه‌های فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام هستند. به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، میزان اعتبار تخصیص داده شده برای ساخت، تکمیل و تجهیز این تعداد مرکز فرهنگی و مذهبی ۱۵۲۲ میلیارد ریال است.

مهجوری ۱۷۱۲ پروژه فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور را شامل ۱۲۴۱ مسجد، ۵۶ حسینیه، ۱۶ مصلی، ۲۸ حوزه علمیه، ۳۳۳ خانه عالم، ۸ دارالقرآن و تجهیز و بازسازی ۲۹ مرکز فرهنگی برشمرد. این مسئول تصریح کرد: توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌های مهم نظام و هم‌چنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بوده است و بدون شک انجام این مأموریت بدون ساخت اماکن و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و مذهبی میسر نخواهد بود. وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته، بنیاد برکت در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و تاکنون قرارداد ساخت ۱۷۱۲ مرکز فرهنگی شامل مسجد، حسینیه، خانه عالِم، دارالقرآن، مصلی را در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته کشور منعقد کرده که از این تعداد، ۱۲۱۵ مرکز به بهره‌برداری رسیده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام علاوه بر ایجاد نهضت اشتغالزایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، فعالیت‌های گسترده‌ای نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد. ساخت مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راهسازی و آب‌رسانی از جمله این اقدامات است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار