پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد ۳/۳ درصدی اقتصاد جهان در ۲۰۲۰
کد خبر: 987447
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048sZ
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ را کاهش داد و اعلام کرد: انتظار دارد رشد اقتصاد جهانی در سال‌جاری میلادی به ۳/۳ درصد برسد که کمتر از پیش‌بینی ۴ /۳ درصدی ماه اکتبر است.
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام ارشد صندوق بین‌المللی پول گفت: به نظر می‌رسد که رشد اقتصاد جهانی به کف رسیده و افت بیشتری در کار نخواهد بود، اما چشم‌اندازی از ترمیم اقتصادی دیده نمی‌شود و ریسک‌های مختلف از تنش‌های تجاری تا شوک‌های زیست‌محیطی موجب شده تا چشم‌انداز اقتصاد جهان نامطمئن شود.
صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود همچنین پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی را کاهش داده که علت اصلی آن کاهش بیش از حد انتظار رشد اقتصادی هند و دیگر بازار‌های نوظهور بوده است، هر چند گفته که توافق تجاری امریکا و چین امیدواری‌ها در مورد پایان روند افت فعالیت‌های اقتصادی را بیشتر کرده است.
در‌حالی‌که جنگ‌های تجاری بر صادرات و سرمایه‌گذاری جهانی سایه افکنده، اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی رشدی ۹/۲ درصدی را به ثبت رسانده که پایین‌ترین نرخ رشد از زمان بحران مالی جهانی تاکنون بوده است.
کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول در کنفرانسی خبری که در آستانه آغاز نشست مجمع جهانی اقتصاد برگزار شد، گفت: «ما هنوز به نقطه بازگشت رشد اقتصاد جهانی نرسیده‌ایم. واقعیت این است که رشد اقتصاد جهانی همچنان ضعیف است.»
«در همین چند هفته ابتدایی سال نوی میلادی ما شاهد افزایش تنش‌های ژئوپلتیک در خاورمیانه بوده‌ایم و اقتصاد جهانی تأثیرات گسترده‌ای از شوک‌های زیست‌محیطی به خود دیده است. ما این تأثیرات را در استرالیا و بخش‌هایی از آفریقا مشاهده کرده‌ایم.»
صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده که رشد اقتصاد جهانی در سال‌جاری میلادی به ۳/۳ درصد برسد که کمتر از پیش‌بینی ۴/ ۳ درصدی ماه اکتبر است. این مؤسسه همچنین پیش‌بینی خود برای سال ۲۰۲۱ را از ۶ /۳ به ۴ /۳ درصد کاهش داده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار