تولید ۵۰۳ کیلووات برق پاک با همدستی آفتاب در تبریز
کد خبر: 987383
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048rX
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریزگفت: در راستای ترویج فرهنگ بکارگیری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تسهیل فرآیند‌های احداث آنها، در حال حاضر ۳۸ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت کل ۵۰۳ کیلووات در حوزه خدماتی شرکت توزیع برق تبریز متصل به شبکه شده‌اند.

 عادل کاظمی اظهار داشت: این شرکت در راستای ترویج فرهنگ بکارگیری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تسهیل فرآیندهای احداث آنها از سال 94 تاکنون اقدام به عقد قرارداد با سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، متولی اصلی امور مربوط به نیروگاه‌های تجدیدپذیر، کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز ادامه داد: در این راستا کلیه‌ی مراحل عقد قرارداد، نظارت و اتصال به شبکه در حوزه‌ی خدماتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز برای احداث‌کنندگان نیروگاه‌های خورشیدی زیر 100 کیلووات و بادی پایین تر از یک مگاوات و محدود به ظرفیت انشعاب توسط این شرکت به نمایندگی از سازمان ساتبا انجام می‌پذیرد و نیازی به مراجعه‌ی متقاضیان به آن سازمان نیست.

کاظمی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 38 نیروگاه خورشیدی با ظرفیت کل 503 کیلووات در حوزه‌ی خدماتی شرکت توزیع برق تبریز متصل به شبکه شده‌اند، تصریح کرد: از این میزان 108 کیلووات آن دارای قرارداد خرید تضمینی با سازمان ساتبا بوده و مابقی در راستای اجرای مصوبه سال 95 هیات محترم وزیران (با موضوع تامین 20 درصد برق مصرفی وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی از محل انرژی‌های تجدیدپذیر) توسط ارگان‌های مشمول مصوبه اجرا و با نظارت شرکت توزیع به شبکه متصل شده‌اند.

وی اظهار داشت: با توجه به مجوزهای صادرشده و قراردادهای مبادله شده پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آتی تعداد 17 نیروگاه خورشیدی دیگر با ظرفیت کل 257 کیلووات احداث و به شبکه توزیع متصل شوند.

کاظمی ادامه داد: تعداد 11مورد از 17 نیروگاه خورشیدی مذکور، با ظرفیت تجمیعی 245 کیلووات مربوط به نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب زیر 100 کیلووات و 6 مورد با ظرفیت تجمیعی 112 کیلووات مربوط به موضوع مصوبه تامین 20 درصد برق مصرفی ادارات می‌باشد.

به گفته‌ وی؛ همچنین تعداد 2 مورد تائیدیه‌ی اتصال برای 2 نیروگاه خورشیدی مگاواتی به ظرفیت کل 8 مگاوات از طرف شرکت توزیع صادر شده است که در صورت احداث از طرف سرمایه‌گذاران نیروگاه‌ها به شبکه متصل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز یادآور شد: به منظور راهنمایی متقاضیان احداث نیروگاه، راهنمای متقاضیان برای فروش انرژی در چهارچوب قرارداد خرید تضمینی در پورتال شرکت توزیع نیروی برق تبریز به آدرس toztab.ir بخش "خرید تضمینی" قرار داده شده است.

برچسب ها: برق ، خورشید ، نیروگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار