کاهش ۴۶درصدی تجمعات اعتراضی در آذرماه نسبت به سال گذشته
کد خبر: 986039
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048Vr
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
رحمانی‌فضلی عنوان کرد
سرویس سیاسی جوان آنلاین: تعداد کل تجمعات اعتــراضـی در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴۶درصدی داشته و همچنین تعداد کل تجمع‌کنندگان نیز با کاهش ۵۳درصدی مواجه بوده است.
به گزارش فارس، چهل و چهارمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور به ریاست عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر دیروز در محل وزارت کشور برگزار شد. رئیس شورای امنیت کشور در گزارشی درخصوص وضعیت اعتراض‌ها نسبت به شرایط اقتصادی و معیشتی که در این جلسه ستاد مطرح و بررسی شد، اشاره کرد و گفت: تعداد کل تجمعات اعتراضی در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴۶درصدی داشته و همچنین تعداد کل تجمع‌کنندگان نیز با کاهش ۵۳درصدی مواجه بوده است. وزیر کشور در همین زمینه جزئیات تفکیک شده‌ای از روند کاهش تجمعات در یک ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارائه کرد و گفت: تجمعات کارگری ۴۴درصد، تجمعات صنفی ۴۴درصد و تجمعات اقتصادی ۶۲درصد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. رحمانی‌فضلی به برخی موضوعات مهم مورد نارضایتی مردم در عرصه اقتصادی اشاره کرد و گفت: آثار مترتب بر سهمیه‌بندی بنزین، کمبود گاز مایع در چند استان از جمله استان سیستان و بلوچستان و نارضایتی سپرده‌گذاران موسسات مالی، از این جمله هستند که با تدابیر لازم برخی از این نارضایتی مرتفع شده است. در چهل و چهارمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، همچنین وزیر کشور براساس گزارش ارائه شده از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درخصوص وضعیت نظارت بر بازار و نوسان قیمت‌ها پس از اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت گفت: قیمت ۱۰۰قلم کالای اساسی مورد بررسی، به‌طور متوسط حدود ۴درصد افزایش قیمت داشته است و تأثیر واقعی و عملی این طرح بر روند افزایش قیمت‌ها، بسیار کمتر از میزان افزایش قیمت‌ها در فضای ادراک عمومی مردم است.

همچنین وزیر کشور در پایان این جلسه ضمن مرور برخی موضوعات اساسی در عرصه اقتصادی کشور و ابعاد اطلاع‌رسانی آن، با تأکید بر استمرار پیگیری‌های دقیق برای صیانت از تثبیت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی، تأکید کرد: انتظار داریم نوساناتی که در روز‌های پشت سر گذاشته در این زمینه شاهد بودیم، بیش از پیش کنترل شود. رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین به ادامه بررسی بودجه سال آینده و تاثیرات آن در سطح جامعه اشاره کرد و ضمن تأکید براهمیت نقد کارشناسانه بودجه و ابعاد مختلف آن، برخی گفتار‌های سیاسی رسانه‌ای غیرمسئولانه مطرح شده در فضای بررسی‌های بودجه را غیرسازنده برشمرد و از همه فعالان این عرصه خواست تا در اظهار نظر‌ها و مواجهات رسانه‌ای، از آمار و داده‌های دقیق، کارشناسی شده و مستند استفاده کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار