موج اعتصاب سراسری فرانسه را فرا گرفت
کد خبر: 980801
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00479N
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
همزمان با پنجاه و ششمین هفته تظاهرات جلیقه زرد‌ها
اعتصاب گسترده در شهر‌های مختلف فرانسه برای چهارمین روز پیاپی همچنان جریان دارد و گزارش‌ها حاکی از آن است که این اعتصاب روز‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.
سرویس بین الملل جوان‌آنلاین: چهارمین روز اعتصاب سراسری در فرانسه/کاخ الیزه نشست اضطراری برگزار می‌کندبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ اعتصاب سراسری در فرانسه امروز یکشنبه برای چهارمین روز متوالی ادامه پیدا کرده است.

همزمان با ادامه این اعتصاب، حمل و نقل ریلی و هوایی فرانسه و به خصوص شهر فرانسه با مشکل مواجه شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها یک ششم از حمل و نقل قطار تندرو فرانسه فعال است و وضعیت ایستگاه‌های مترو و راه آهن برای روز دوشنبه در وضعیت «خطرناک» قرار خواهند داشت.

اختلال در بخش حمل و نقل تنها محدود به داخل فرانسه نبوده و جابجایی مسافران بین پاریس و لندن نیز تا حدود زیادی مختل شده است.

به گزارش رسانه‌های فرانسه، دولت این کشور نشستی اضطراری برای عصر روز یکشنبه با هدف بررسی اعتصاب سراسری برنامه ریزی کرده است.

این نشست با حضور «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه برگزار خواهد شد و این در حالی است که نشست هفته‌های گذشته در این خصوص نتیجه‌ای در بر نداشت.

مشخص نیست ک اعتصاب سراسری در فرانسه تا چه زمانی ادامه پیدا کند، اما گفته می‌شود که اعتصاب گسترده دیگری نیز برای روز سه شنبه در سراسر فرانسه برنامه ریزی شده است.

همزمان با آغاز این اعتصاب نامحدود، تظاهرات گسترده‌ای نیز در سراسر فرانسه به راه افتاده و کارکنان بخش‌های مختلف از جمله حمل و نقل هوایی، معلم‎ها، کارکنان آتش نشانی، کارکنان بخش جمع‌آوری زباله و بسیاری از بخش‌های دیگر به این اعتصاب پیوستند.

علاوه بر این اعتصاب و تظاهرات گسترده، روز شنبه پنجاه و ششمین هفته تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه برگزار شد که این تظاهرات نیز با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.
منبع: ميزان
برچسب ها: فرانسه ، اعتصاب
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار