دسترسی به سایت‌های بومی مستقل از شبکه اینترنت
کد خبر: 977827
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046NP
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
دسترسی به سایت‌های داخلی و خدمات آنلاین بومی به دلیل وجود زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات، به‌رغم محدودیت به وجود آمده در دسترسی به شبکه اینترنت کشور، برای کاربران ممکن است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: شبکه ملی اطلاعات مطابق با سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» که به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده، شبکه‌ای متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، شبکه‌ای حفاظت شده نسبت به اینترنت و شبکه‌ای با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم است.

در این سند بر ایجاد شبکه‌ای با قابلیت برقراری ارتباطات امن و پایدار میان دستگاه‌ها و مراکز حیاتی کشور و میزبانی داخلی در صورت نبود شبکه جهانی اینترنت تاکید شده است.

حال با توجه به قطعی‌های پیش آمده در شبکه اینترنت کشور از روز گذشته، استفاده از مزایای شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و شواهد نشان می‌دهد که سرویس‌هایی که بر بستر شبکه ملی اطلاعات، شکل گرفته اند، هم اکنون بدون اختلال در دسترس کاربران قرار داشته و به فعالیت خدمات رسانی خود ادامه می‌دهند.

به نحوی که در حال حاضر امکان استفاده از موتور‌های جستجوی بومی که زیرساختی مستقل از گوگل دارند، برای کاربران وجود دارد. دسترسی به اغلب سایت‌های ایرانی که در داخل کشور میزبانی می‌شوند و نیز امکان استفاده از اغلب پیام رسان‌های بومی فراهم است. حتی شنیده‌ها حاکی از آن است که میزان مراجعات به پیام رسان‌های بومی افزایش یافته است.

در همین حال بررسی‌ها نشان می‌دهد که علاوه بر سرویس‌های داخلی همچون سرویس‌های حمل و نقل اینترنتی و فروشگاه‌های آنلاین داخلی، شبکه شتاب بانکی و شبکه خدمات رسانی بانک‌ها نیز بدون اختلال به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
منبع: مهـــر
برچسب ها: شبکه اینترنت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار