ساخت ۱۳۰ هزار مسکن ملی در بافت فرسوده
کد خبر: 977544
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Iq
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن مربوط به شرکت بازآفرینی را از ۱۰۰ هزار به ۱۳۰ هزار افزایش داده‌ایم، گفت: تسهیلات ساخت از ۵۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته که قابلیت انتقال به خریداران را دارد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:‌ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن مربوط به شرکت بازآفرینی را از ۱۰۰ هزار به ۱۳۰ هزار افزایش داده‌ایم، گفت: تسهیلات ساخت از ۵۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته که قابلیت انتقال به خریداران را دارد.

سید‌محمد پژمان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن در حوزه بازآفرینی در سه بخش انجام می‌شود. اولین مدل پرداخت ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات یارانه‌ای است که سامانه از اردیبهشت فعال شده و هم‌اکنون در جریان است. این تعداد همگی به بانک معرفی شده‌اند و به تدریج تکمیل مدارک انجام می‌شود.

وی افزود: بخش دوم در مورد تولید مسکن اضافه بر این تعداد است که اراضی را از سازمان ملی زمین و مسکن گرفته‌ایم و برای جابه‌جایی بعضی از ساکنان سکونتگاه‌های بازآفرینی استفاده می‌کنیم که در چند نقطه کشور جریان دارد و کار‌های اولیه انجام شده است. حدود ۲ هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد انعقاد قرارداد شده، بعضی در مرحله فراخوان است. تعدادی در مراحل دریافت سند یا آماده‌سازی زمین است و بعضی نیز در مرحله احداث قرار دارد. احتمالاً ۶ هزار واحد از این جنس تولید کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نوع سوم به اراضی سرمایه‌ای شرکت بازآفرینی مربوط می‌شود، گفت: مقداری زمین داشتیم که به عنوان اراضی سرمایه‌ای شرکت به طرح اقدام ملی اختصاص دادیم. در این مدل استعداد تولید حدود ۲۵ هزار واحد را داریم که عمده آن برای جلب مشارکت سرمایه‌گذاران به فراخوان گذاشته شده و ان‌شاءالله با استقبال آن‌ها طرح را شروع می‌کنیم.

پژمان تصریح کرد: با این حساب از کل برنامه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تقریباً ۱۳۰ هزار واحد مربوط به ما می‌شود. ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات یارانه‌ای و ۳۰ هزار فقره تولید مسکن خواهد بود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نرخ تسهیلاتی که در بافت فرسوده پرداخت می‌کنیم ۹ درصد برای دوره مشارکت مدنی ساخت است. البته نرخ سود برای دوره ساخت ۹ درصد است، ولی اگر خواستند فروش اقساطی کنند بانک از منابع خودش اختصاص می‌دهد که نرخ آن ۱۸ درصد خواهد بود. وی در توضیح این فرآیند اظهار کرد: فردی که می‌خواهد در کلانشهر‌ها اقدام به تولید مسکن در مناطق هدف بازآفرینی کند، می‌تواند ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بگیرد. ۵۰ میلیون تومان از این مبلغ با منابع دولت و منابع بانک خواهد بود که با نرخ سود ۹ درصد ارائه می‌شود. ۵۰ میلیون تومان دیگر صرفاً از منابع داخلی بانک پرداخت می‌شود. اگر این ۱۰۰ میلیون تومان تلفیق شود نرخ سود آن حدود ۵ /۱۳ درصد خواهد بود و تا زمان مشارکت اینطور است. به محضی که به فروش اقساطی می‌رسد کل مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد ارائه می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار