افزایش ۲۷ درصدی اجاره‌بها در قرارداد‌های تمدید شده
کد خبر: 977348
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Fg
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، در حالی بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه اجاره مسکن مربوط به استان لرستان با ۳۷/ ۲ درصد افزایش بوده که متوسط افزایش هزینه اجاره‌بها برای کل خانوار‌هایی که تمدید قرارداد داشته‌اند، در فصل تابستان ١٣٩٨ برابر با ۲۷ /۱ درصد است.
یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف‌کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره‌بهای واحد‌های مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله‌کشی، گچ‌کاری، برق‌کاری، نصب ایزوگام و...) می‌باشد. در فصل تابستان ١٣٩٨، شاخص قیمت اجاره‌بهای واحد‌های مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۵۱/ ۹ رسید که نسبت به فصل قبل
(١٤٢%)، ۶/ ۹ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان لرستان با ۲۳/ ۶ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان شرقی با ۲ /۷ درصد افزایش می‌باشد. گفتنی است متوسط افزایش هزینه اجاره‌بها برای کل خانوار‌هایی که تمدید قرارداد داشته‌اند، در فصل تابستان ١٣٩٨ برابر با ۲۷ /۱ درصد است. بر این اساس، به نظر می‌رسد میانگین اجاره‌بها در قرارداد‌های تمدیدی به مراتب بیشتر از میانگین اجاره‌بها در قرارداد‌های جدید است.
برچسب ها: اجاره‌بها
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار