اینجا کسی فکر والیبال نیست
کد خبر: 977223
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Df
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
جنگ کسب صندلی ریاست فدراسیون بالا گرفت
مدت‌هاست که جامعه والیبال برای رسیدن زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون این رشته لحظه‌شماری می‌کند.
فريدون حسن
سرویس ورزشی جوان آنلاین: انتخاباتی که تقریباً یکسال طی شدن پروسه برگزاری آن طول کشید و در تمام این مدت والیبال ایران از فقدان یک مسئول و رئیس کاربلد و بابرنامه ضربات جبران‌ناپذیری را متحمل شد. حالا، اما قرار است این انتخابات روز ۲۹ آبان‌ماه برگزار شود. انتخاباتی که حواشی آن بسیار پررنگ‌تر از متن است و اینگونه به نظر می‌رسد که کمتر کسی به فکر اصل داستان، یعنی سروسامان گرفتن والیبال باشد و بیشتر به جنگ قدرتی شبیه است که هر کسی سعی در بردن آن دارد.

ریاست بهتر از معاونت
محمدرضا داورزنی مدت‌هاست که برای نشستن دوباره روی صندلی ریاست فدراسیون والیبال برنامه‌ریزی می‌کند. معاون قهرمانی وزیر ورزش شامگاه دوشنبه با استعفا از این سمت رسماً ورود قدرتمندانه خود را به انتخابات اعلام کرد. داورزنی که طی ماه‌های اخیر با برخی اشتباهات فاحش باعث بروز حواشی و اتفاقات جبران‌ناپذیر در ورزش شده، حالا سعی دارد با به دست گرفتن دوباره سکان ریاست فدراسیون والیبال برای خود اعتباری دست‌وپا کند.

داورزنی که این روز‌ها به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مسببان تعلیق و تحریم فدراسیون جودو معرفی می‌شود، از ماندن در وزارت و شرکت در انتخابات والیبال، دومی را برگزید و از معاونت وزارت ورزش استعفا داد تا با یک تیر دو نشان زده باشد؛ هم از پاسخگویی بابت اشتباهات فاحش و تأثیرگذارش در تصمیم‌گیری‌های کلان ورزش فرار کند و هم حضورش در ورزش کشور را به عنوان مدیر و مسئول چهار سال دیگر تمدید کند. داورزنی با نگاهی رو به جلو از وزارت بیرون آمد، چون بدون تردید در دولت آینده جایی در وزارت ورزش نخواهد داشت، اما حالا می‌تواند با حمایت وزارت کنونی که بعید هم نیست، به راحتی برای چهار سال آینده سکان هدایت یکی از مهم‌ترین فدراسیون‌های ورزشی کشور را به دست گیرد. رشته‌ای که تا دلتان بخواهد در آن سفر‌های خارجی وجود دارد و جناب داورزنی می‌تواند از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرد و سری هم به دختر و داماد گلش در ماساچوست امریکا بزند!

دستور وزیر کشک
تأیید صلاحیت افشین داوری برای شرکت در انتخابات فدراسیون والیبال را باید از آن دست اتفاقاتی عنوان کرد که فقط و فقط در ایران می‌افتد. داوری که تا پیش از این به‌عنوان سرپرست فدراسیون بدون رئیس والیبال مشغول به هدر دادن تمام زحمات یک دهه اخیر والیبال ایران بود، بنا به دستور مستقیم سلطانی‌فر، وزیر ورزش حق شرکت در انتخابات را نداشت، اما از آنجا که تقریباً تمامی دستورات در ورزش کشور جنبه کشکی دارند که علی پروین آن را در مورد نقش مدیر فنی تیم‌های فوتبال نیز به کار برد، افشین داوری ثبت‌نام کرد و صلاحیتش هم تأیید شد تا شخصی که اتفاقاً همه جا هم حضور دارد از حضور در انتخابات والیبال هم بی‌نصیب نماند.

هرچه قانون بگوید!
اما بشنوید از احمد سعادتمند یکی دیگر از کاندیدا‌های انتخابات ریاست فدراسیون والیبال؛ مدیرکل دفتر توسعه آموزش پایه و استعدادیابی وزارت ورزش هم می‌خواهد رئیس والیبال شود، چراکه نه. جالب اینکه در پاسخ به احتمال استعفا از مسئولیتش در وزارت ورزش چنان جواب پرت و پلایی داده که معلوم می‌شود با وجود چنین مدیرانی نباید هم شاهد رشد و شکوفایی ورزش باشیم. سعادتمند در پاسخ به این سؤال خبرگزاری فارس می‌گوید: «هرچه قانون بگوید را اجرا خواهیم کرد. در حال حاضر قانون می‌گوید که والیبال نیاز به آرامش دارد تا در مسابقات کسب سهمیه المپیک موفق باشد و همه باید کمک کنند تا ان‌شاءالله والیبال روی سکوی المپیک قرار بگیرد.» حالا شما بگردید و ارتباط این جواب با سؤال مطرح شده را پیدا کنید.

محمودی بیاید بعضی‌ها می‌روند
یکی از گزینه‌های جدی ریاست فدراسیون والیبال بهنام محمودی، بازیکن سال‌های دور تیم ملی است که هنوز صلاحیتش برای حضور در انتخابات احراز نشده، هرچند که شنیده‌ها حاکی از آن است که صلاحیت محمودی شب انتخابات تأیید می‌شود و او مجوز حضور را می‌گیرد، درست مانند آنچه در داستان علیرضا دبیر در انتخابات فدراسیون کشتی روی داد.

با ورود احتمالی محمودی به انتخابات به نظر می‌رسد، او جدی‌ترین رقیب داورزنی باشد. بنابراین از همین حالا برخی شیطنت‌ها آغاز شده، به گونه‌ای که دیروز خبر رسید احتمال کناره‌گیری افشین داوری و احمد سعادتمند از انتخابات به سود داورزنی گزینه مورد نظر وزارت وجود دارد. جالب اینکه این کاندیدا‌ها برای فرار از پاسخ به این سؤال حضور در جلسه و نداشتن امکان صحبت کردن را بهانه کرده‌اند.
برچسب ها: والیبال
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار