شفافیت دارایی مسئولان مانع رانت‌خواری و فساد می‌شود
کد خبر: 974333
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045T3
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
سرويس سياسی جوان آنلاين: عضو کمیسیون شورا‌های مجلس با اشاره به سامانه ثبت اموال مسئولان گفت: شفافیت دارایی مسئولان مانع از رانت‌خواری و فساد می‌شود.
به گزارش تسنیم، حسین مقصودی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت دارایی‌های مسئولان، اظهار داشت: برخی از اصول قانون اساسی سال‌هاست خاک خورده و به آن‌ها توجه نشده است. یکی از این موارد شفافیت اموال مسئولان کشور در اصل ۴۹ قانون اساسی است که ضروری است به این اصل توجه ویژه شود. وی افزود: اگر راه‌اندازی این سامانه در حد صدور بخشنامه نباشد و واقعاً اجرایی و عملیاتی شود، اموال تمامی مسئولان در زمان پذیرش مسئولیت و هم حین داشتن مسئولیت در این سامانه ثبت و در معرض دید جامعه قرار می‌گیرد که از این طریق می‌توان جلوی برخی از فساد‌ها و رانت‌ها را گرفت.
عضو کمیسیون شورا‌های مجلس با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه ثبت دارایی و اموال مسئولان، اعتماد جامعه را نسبت به نظام و مسئولان کشور بیشتر می‌کند، ادامه داد: راه‌اندازی این سامانه مسئولان را نیز در برابر شایعات و حاشیه‌هایی که ممکن است از سوی برخی اشخاص یا جناح‌ها علیه آن‌ها مطرح شود، مصون نگه می‌دارد. مقصودی با تأکید بر اینکه هیچ مسئولی در اعلام و ثبت اموال در سامانه مذکور نباید استثنا باشد، تصریح کرد: همه اشخاص با معیار‌هایی که در قانون تعریف شده است، حتماً مشمول این دستورالعمل می‌شوند. وی با تأکید بر اینکه شفافیت اموال و دارایی مسئولان مانع از رانت‌خواری و فساد می‌شود، ابراز کرد: امیدواریم این سامانه ۱۰۰ درصد اجرایی شود و صرفاً در حد یک دستورالعمل نباشد تا شاهد اثرات مثبت آن در موارد ذکر شده باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار