آغاز فعالیت اتوبوس سیار اشتغال روستایی در اسلامشهر
کد خبر: 972767
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00453n
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
همزمان با رورز ملی روستا و عشایر انجام شد:
فعالیت اتوبوس سیار اشتغال روستایی به منظور توانمندسازی و اشتغال‌زایی روستاییان در شهرستان اسلامشهر آغاز شد.
محمدرضا عباسی

 به مناسبت بزرگداشت روز ملی روستا و عشایر، طرح اتوبوس سیار اشتغال روستایی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان اسلامشهر افتتاح شد.

مهدی نجاتی، رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای برادران شهرستان اسلامشهر در حاشیه افتتاح اتوبوس سیار اشتغالزایی روستایی در گفت‌وگو یی با خبرنگار ان اظهار کرد: در راستای توانمندسازی و ایجاد اشتغال روستایی در یک اقدام مشترک بین مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ۱۴ و ۱۵ شهرستان اسلامشهر، با همکاری فرمانداری و دهیاری‌های این شهرستان اتوبوس سیار اشتغال روستایی راه‌اندازی شده است.

نجاتی با تشریح برنامه‌های اتوبوس سیار اشتغال روستایی افزود: مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای با استقرار در این اتوبوس سیار به روستاهای شهرستان اعزام و اقدام به ارائه مشاوره‌های فنی و تخصصی به ساکنان روستاها و متقاضیان مهارت و ایجاد کسب و کار، نسبت به استعدادیابی و نیازسنجی آموزشی اقدام می‌کنند. 

وی بیان کرد: یکی از راه‌های رشد و توسعه روستاها، ایجاد اشتغال مناسب با شرایط و روستاها با توجه به امکانات امکانات و توانمندی‌های ساکنین آنها است که ترویج مشاغل خانگی و صنایع دستی یکی از کسب و کارهایی است که می‌تواند در کنار انجام فعالیت‌های روزمره روستاییان منبع درآمد مناسبی برای خانواده‌ها باشد. 

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای برادران اسلامشهر تاکید کرد: در اتوبوس سیار اشتغال مربیان فنی و حرفه‌ای در رشته‌های صنایع دستی،کیف و چرم،گلیم بافی، قالیبافی، معرق چوب و غیره اقدام به ارائه مشاوره و معرفی رشته تخصصی خود کرده و در صورت نیاز آموزش‌های اولیه را برای متقاضیان تدریس می‌کنند.

وی با اشاره به اهداف ارائه آموزش‌های سیار گفت: با توجه به عدم شناخت و آگاهی اقشار مختلف جامعه از آموزش‌هایی که در مراکز فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود می‌توان با استقرار اتوبوس سیار اشتغال در روستاها و امکان دسترسی آسان و روستاییان به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراهم کرد.

نجاتی خاطرنشان کرد: مربیان فنی و حرفه‌ای در مدت حضور یک ماهه اتوبوس سیار اشتغال در سطح ۱۸ روستای شهرستان اسلامشهر، کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت جهت مشاوره و هدایت شغلی برای متقاضیان برگزار می‌کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی