حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی نیازمند توجه و سرمایه‌گذاری
کد خبر: 971474
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044iw
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
فرماندار سراب :

فرماندار شهرستان سراب با اشاره به مسائل حوزه امور اجتماعی گفت: امور اجتماعی و فرهنگی چراغ راهنمای توسعه و پیشرفت و زیربنای تمامی حوزه هاست و اگر به صورت واقعی شناسایی شوند بیشتر مشکلات و مسائل مهم حل می‌شود.

ایرج ثقفی  در جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی سراب اظهار کرد: تمامی ناملایمات سیاسی و اقتصادی اثر خود را در حوزه اجتماعی بروز می دهند و کشورهایی که به سمت و سوی  توسعه پایدار حرکت کرده اند، بطور قطع در حوزه های اجتماعی و فرهنگی توجه و سرمایه گذاری کافی کرده اند. 

وی آموزش و پرورش را نهاد شکل گیری شخصیت دانش آموزان  دانست و گفت: چنانچه توجه بیشتری به این نهاد آموزشی و فرهنگی نشود، آثار این عدم توجه به اجتماع و جامعه مدنی وارد می شود که ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به بدنه جامعه و افراد وارد نماید، بنابراین لازم است با برنامه ریزی درست و مستمر آسیب های اجتماعی را به نحو مقتضی مدیریت کرده و تغییرات ملموسی در اجتماع داده شود.

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری آذربایجان شرقی نیز گفت: برای مواجهه با آسیب های اجتماعی نیاز به نقشه راه و تدوین طرح جامع آسیب های اجتماعی است

علی بدرشکوهی اضضافه کرد: آسیب های اولویت دار جامعه اعتیاد، طلاق، کودک همسری، تکدی گری ، کودکان کار و مناطق حاشیه نشین می باشد که لازم است راهکار مناسب با این آسیب ها ارائه شود.

 بدر شکوهی اظهار کرد: در استان اقدامات موثری پیرامون مسائل اجتماعی و فرهنگی انجام یافته و استان آذربایجان شرقی  بدون معتاد متجاهر است ولی در خصوص آسیب اجتماعی طلاق از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و  با این سابقه دینی  و اسلامی وضعیت استان در مسئله طلاق  نگران کننده می باشد. 

وی تاکید کرد : از آسیب های اجتماعی دیگر که نیاز به برنامه ریزی و توجه بیشتر مسوولین  دارد، اقدام به خودکشی و کودک همسری است. 

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی ابراز داشت: با نگاه کالبدی و فنی نمی توان آسیب های اجتماعی را مدیریت کرد بلکه باید با رویکردهای اجتماعی و فرهنگی وارد قضیه شد و همچنین ضروری است در نوع نگاه به مباحث آسیب های اجتماعی تجدیدنظر شود.

وی در رابطه با حل معضل محلات حاشیه نشین گفت : باید دفاتر تسهیلگری در این مناطق ایجاد شود و چنانچه سازمان های مردم نهاد در این اقدام پیشقدم شوند بطور قطع گام های موثری برداشته خواهد شد؛ همچنین لازم است تا گروه های مرجع از جمله  بسیج، روحانیون، آموزش و پرورش، مراکز علمی، سمن ها  پای کار بیایند و از ظرفیت مردمی به درستی استفاده شود و در ادامه نیز وحدت رویه ای و هم افزایی در دستگاه ها حاکم باشد.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از انعقاد تفاهم نامه ای با بانک ها در خصوص اختصاص تسهیلات به افراد آسیب دیده به شرط کسب مهارت و اخذ گواهی از مراکز معتبر خبر داد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت های خود شهرستان ، اشتغال ایجاد کرد و استفاده از ظرفیت مراکز آموزشی، علمی، تشویق  و بسترسازی برای تاسیس سازمان های مردم نهاد از دیگر مواری است که در بحث آسیب های اجتماعی می تواند کارساز باشد.

برچسب ها: سراب ، فرماندار ، فرهنگی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار