رئیسی: با رشوه ویلای ۴ هزار متری به قاضی مواجهیم
کد خبر: 970692
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044WK
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
متهمان دریافت آپارتمان‌های ۶۰۰ متری و ویلا‌های ۴ هزار متری در شمال بازداشت شدند و اموال آن‌ها ضبط شده است
رئیسی از ویلا‌های ۴ هزار متری که به عنوان رشوه به مقام قضایی داده شده و بازداشت متهمان و ضبط اموال نامشروع پرده برداشته است، همین نکته هم خود حائز اهمیت است که وی صرفاً به بیان فساد نمی‌پردازد بلکه از برخورد قضایی با متهمان هم می‌گوید
سرويس سياسی جوان آنلاين: سخنان آیت‌الله رئیسی در اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری، بازتاب بسیاری در رسانه‌های اینترنتی داشته است. سخنان او پیرامون اخذ رشوه‌های کلان در قوه قضائیه روایتی از فساد است که عزمی جزم برای ریشه‌کنی نیاز دارد و سیدابراهیم رئیسی نشان داده چنین عزمی را دارد و انتظار و شناخت مردم هم از او چیزی غیر این نیست. رئیسی از ویلا‌های ۴ هزار متری که به عنوان رشوه به مقام قضایی داده شده و بازداشت متهمان و ضبط اموال نامشروع پرده برداشته است، همین نکته هم خود حائز اهمیت است که وی صرفاً به بیان فساد نمی‌پردازد بلکه از برخورد قضایی با متهمان هم می‌گوید و همین نکته از فساد گفتن‌ها به عنوان رئیس قوه قضائیه او را با از فساد گفتن‌های دیگر مقامات متفاوت می‌کند. از سویی رئیسی نشان داد که فساد را در هر جا که باشد، نامشروع و موجب برخورد می‌داند و نه آن طور که برخی به او اتهام می‌زنند، صرفاً دنبال پیگیری فساد دستگاه‌های دولتی باشد. او همچنین به نکته مهم تشویق گزارشگر فساد هم اشاره کرده که «اگر کارمندی، رئیس خود را امر به معروف و نهی از منکر کرد، مستحق تشویق است.» کلام دیگر رئیس قوه قضائیه که می‌تواند برای برخورد با فساد اقتصادی در جریان انتخابات امید ایجاد کند، آن است که او به ایجاد ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با همکاری شورای نگهبان اشاره کرد.

دفاع قبیلگی و نبود شفافیت از ریشه‌های فساد است

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری، در نشست نوبت دوم هفتمین اجلاسیه خبرگان در دور پنجم، در پاسخ به سؤالی درباره ریشه‌های ایجاد فساد، یکی از این ریشه‌ها را نبود شفافیت دانست و در ادامه گفت: دفاع حزبی و قبیلگی از دوستان و همفکران، یکی دیگر از عوامل ایجاد فساد است.
وی افزود: وقتی دوره مدیریتی یک عده تمام می‌شود، مدیران بعدی می‌آیند و همه چیز را گردن مدیران قبلی می‌اندازند. در حالی که اگر روابط، سالم باشد، نباید شاهد چنین رفتار‌هایی باشیم.
آیت‌الله رئیسی، بودجه‌بندی معیوب را یکی دیگر از زمینه‌های ایجاد فساد دانست و در ادامه به نظام یارانه‌های پنهان اشاره کرد و گفت: مسئله یارانه‌های پنهان اگر اصلاح نشود، فاصله فقیر و غنی روز به روز بیشتر می‌شود.

همزمان با دست دادن رئیس‌جمهور ما و مکرون، فرانسه علیه ما بیانیه می‌دهد

غفلت از جریان انقلاب و انقلابی عمل نکردن، از عوامل دیگری بود که رئیس دستگاه قضا آن را از زمینه‌های ایجاد فساد دانست. آیت‌الله رئیسی، نگاه به دست خارجی‌ها برای حل مشکلات کشور را مورد انتقاد قرار داد و گفت: اگر نظام یارانه و مالیات اصلاح شود، اگر نگوییم همه مشکلات، اما بخش قابل توجهی از نگرانی‌های بودجه‌ای حل می‌شود، فقط کافی است با نگاه انقلابی و با قدرت وارد شد.
وی ادامه داد: در حالی که رئیس‌جمهور ما در امریکا حضور دارد، سه کشور اروپایی علیه ایران بیانیه صادر می‌کنند، یعنی در حالی که رئیس‌جمهور ما دارد با مکرون دست می‌دهد، فرانسه به همراه دو کشور دیگر علیه ما بیانیه صادر می‌کنند. به اعتقاد آیت‌الله رئیسی، اروپایی‌ها با بیانیه خود، حرمت رئیس‌جمهور و ملت ایران را شکستند.
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه هیچ کدام از مشکلات کشور، حل ناشدنی نیست، تأکید کرد: هر چه جلوتر می‌رویم، بیشتر معتقد می‌شویم که مشکلات، قابل حل است.

برخورد با متهمان رشوه ۴ هزار متری در قوه قضائیه!

وی مبارزه قاطع با فساد را دستور کار اصلی قوه قضائیه برشمرد و گفت: در مبارزه با فساد، هیچ خط قرمزی نداریم، در خود قوه قضائیه با مواردی مواجه و متوجه شدیم رشوه‌هایی اخذ شده که بهت‌آور است، از آپارتمان‌های ۶۰۰ متری گرفته تا ویلا‌های ۴ هزارمتری در شمال که در نوع خود کم‌نظیر است، البته متهمان بازداشت و اموال نامشروع آن‌ها ضبط شده است.
در ادامه نشست، کلیپی از اموال برگشت داده شده به بیت‌المال به نمایش گذاشته شد.

ضرورت شفافیت و واقعی شدن تعرفه‌های وکالت

رئیس دستگاه قضا در پاسخ به سؤالی درباره مشکلات نظام وکالت گفت: این نظام، ریشه در فقه و قانون ما دارد و در کشف حقیقت به قاضی کمک می‌کند، اما نیاز به ساماندهی دارد. آیت‌الله رئیسی، شفافیت و واقعی شدن تعرفه‌های وکالت را امری ضروری دانست و گفت: مردم باید بدانند که چقدر باید به یک وکیل بپردازند.

گزارشگر فساد باید تشویق شود نه مؤاخذه

ایجاد بستر برای گزارشگری فساد، یکی از برنامه‌هایی بود که رئیس دستگاه قضا، آن را ضروری دانست و گفت: هر کاری که به مردم واگذار شد، درست شد. وی با بیان اینکه گزارشگر فساد باید تشویق شود، تصریح کرد: اگر کارمندی، رئیس خود را امر به معروف و نهی از منکر کرد، نباید مؤاخذه شود بلکه مستحق تشویق است. آیت‌الله رئیسی، توسعه نظام جامع فناوری اطلاعات و ایجاد سامانه‌هایی را که مانع انجام فساد شود، یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضا خواند و در ادامه گفت: حمایت از تولیدکننده‌ها یکی دیگر از برنامه‌های ضروری است و ما در سازمان بازرسی، دفتری را برای حمایت از تولیدکننده‌ها و رسیدگی به مشکلات آن‌ها ایجاد کرده‌ایم.

در بحث حجاب دستگاه‌های دولتی باید پیشقدم شوند

رئیس دستگاه قضا با اشاره به دغدغه خبرگان رهبری نسبت به وضعیت حجاب در جامعه گفت: در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم این را گفتم که اگر دستگاه‌های دولتی تصمیم بگیرند وضعیت حجاب، سامان گیرد، حتماً شاهد تغییرات محسوسی خواهیم بود، چراکه در بحث رعایت عفاف و حجاب مراکز دولتی باید پیشقدم باشند، بنابراین نیازی هم به بگیر و ببند نیست.

افراد فاسد نباید بتوانند در دستگاه‌ها لانه کنند

وی ایجاد مجتمع مبارزه با مفاسد اقتصادی در تهران و شهرستان‌ها را یکی از اقدامات دوره جدید قوه قضائیه دانست. آیت‌الله رئیسی، به ایجاد ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با همکاری شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم عده‌ای در فصل انتخابات، تخلفاتی را مرتکب شوند و بعد هم انتخابات برگزار شود و کسی رسیدگی نکند.
رئیس قوه قضائیه در جمع‌بندی بحث خود گفت: همه نهاد‌های مطلع می‌گویند فضایی که در کشور در حال شکل‌گیری است، فضایی است که افراد فاسد، احساس امنیت نمی‌کنند و ما همین را می‌خواهیم. این فضا باید تشدید شود تا افراد فاسد نتوانند در دستگاه‌ها، لانه کنند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
احمد پالشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
1
اقای ریسی لطفا افراد خیانت کار دستگاه قضا را معرفی بفرمایید که عین عدالت است متشکر
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
0
2
هر قاضی فاسد باید محاکمه شود
حسين
|
Germany
|
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
0
1
جناب اقا ى رءيسى خداوند ياور شما باشد، فراموش نكنيد مردم تشنه اجراى عدالت هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار